» آرشیو مطالب » پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی
3582030
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی

آبان 3, 1399 0

3582030
مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی پیامی را صادر کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی پیامی را منتشر کرده است.

در متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی آمده است:

«نمایش درمانی طبابت روح است. نمایش درمانگر طبیب روان و نمایش ابزار این درمان سحرگون و این از عجائب شگفت‌انگیز هنر نمایشگری است.

روشی منسجم و راهکاری موثر در درمان مسائل روحی و روانی جوامع انسانی که به مدد بازی نمایشی میسر می‌شود.

هفته جهانی نمایش درمانی را به همه فعالان این عرصه در سراسر جهان تبریک می گویم و با کمال احترام تلاش‌های مجدانه شما متخصصین و کادر درمان در عرصه «روان درمانی نمایشی» خصوصاً اعضای محترم انجمن بین‌المللی نمایش درمانی ایران ارج می نهم. امیدورام تا شیوه درمان به روش نمایشی در کشور عزیزمان ایران و سراسر جهان بیش از پیش گسترش یابد.

بی‌شک در زمانه‌ای که فشارهای روانی ناشی از ناملایمات اجتماعی خصوصا ابتلای جهانیان به ویروس عالم‌گیر کرونا (کووید ۱۹) عرصه را بر بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری تنگ کرده است بهره‌گیری از درمان‌های کمکی همچون نمایش درمانی راهکار مناسبی برای خروج از این بن‌بست پیش آمده در روابط انسانی است.

به نظر می رسد «شناخت ظرفیت‌های بومی و ‌تاثیرگذار هنر نمایش در حوزه درمان»، «آگاهی از روش‌های جدید مواجهه با مسائل روحی و روانی» و «معرفی بیش از پیش نمایش درمانی در سطح ایران و جهان» مهمترین ماموریت‌های انجمن نمایش درمانی ایران است که به توفیق شما عزیزان نمایش‌درمانگر در این مسیر امید دارم.

اداره‌ کل هنرهای نمایشی نیز طبق وظیفه در مسیر اعتلای این هنر درمانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

به عنوان خادم فرهنگی دست همه شما تلاشگران عرصه نمایش درمانی را به گرمی می‌فشارم و از خدای رحمان سلامتی و موفقیت و بهروزی شما را آرزو می‌کنم.»

هفته جهانی دراماتراپی از ۲۹ مهر تا ۴ آبان ماه مصادف با ۱۸ تا ۲۵ اکتبر در ایران و ۶۲ کشور جهان برگزار می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×