«پهلوان دختر» به تالار هنر آمد

نمایشنامه «پهلوان دختر» به کارگردانی هانا صالحی راد در تالار هنر خوانده شد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی تالار هنر، جلسه نمایشنامه خوانی «پهلوان دختر» به نویسندگی و کارگردانی هانا صالحی راد روز جمعه ۲۰ آبان ساعت ۱۵ در تالار هنر برگزار شد. داوود معینی کیا، هادی شبانی، زینب عباسی، المیرا […]

نمایشنامه «پهلوان دختر» به کارگردانی هانا صالحی راد در تالار هنر خوانده شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی تالار هنر، جلسه نمایشنامه خوانی «پهلوان دختر» به نویسندگی و کارگردانی هانا صالحی راد روز جمعه ۲۰ آبان ساعت ۱۵ در تالار هنر برگزار شد.

داوود معینی کیا، هادی شبانی، زینب عباسی، المیرا تیموریان، عاطفه ترابی، ستوده بلوکات، امیرحسین جعفرپور، نگین سوهانی از جمله نقش‌خوانان این اجرا بودند.

همچنین داوود معینی کیا مشاور کارگردان و نوازنده، مهناز فیضی دستیار کارگردان، آرشام خیاطیان عکاس، وحید سلیمی طراح پوستر و ستایش فلاح زاده، محمدرضا زرین قلم، ستایش داننده، محمدپارسا دولتی پور بازیگران نوجوان از دیگر عوامل اجرای نمایشنامه خوانی «پهلوان دختر» بودند.

این اثر با نگاهی به داستان‌های شاهنامه قصه ماه گل، دختر نوجوانی را روایت می کند که درگیر بیماری مادرش است. او یک شب پس از خواندن داستان های شاهنامه در رویایش گُردآفرید، دختر پهلوان و ‌جنگجوی ایران را می‌بیند. گردآفرید به او می‌گوید داروی مادرش در بذر درخت شفا کنار چشمه صفاست که دیو هفت‌سر آن را مصادره کرده و بذر را زیر سرش گذاشته و ماه‌گل برای به دست آوردنش باید از هفت خان سخت بگذرد، در صورت پشت سرگذاشتن هر خان یکی از سرهای دیو از بین می‌رود و به قدرت ماه گل افزوده می‌شود.