» آرشیو مطالب » پایان همایش برگزیدگان تئاتر استان‌های فجر
2920902
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

پایان همایش برگزیدگان تئاتر استان‌های فجر

آذر 25, 1397 0

2920902
همایش برگزیدگان جشنواره های تئاتر استانی جشنواره تئاتر فجر به کار خود پایان داد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاترفجر، همایش برگزیدگان جشنواره های تئاتر استانی جشنواره تئاتر فجر پس از ۴ روز، شامگاه شنبه ۲۴ آذر به پایان رسید.

۱۲۰ هنرمند منتخب در طول این همایش مجموعا ۸۰ ساعت کلاس آموزشی را با موضوعات «ایده تا اجرا» زیرنظر آرنو لبل روژو، «تمرینات تخصصی بازیگری» با تدریس صدرالدین زاهد، «کارگاه مهارت های شخصی بازیگری» زیر نظر ژان فرانسیس دوسین، «کارگاه فرایند خلاق با مواد بازیافتی» به سرپرستی جانی آلن را سپری کردند.

همچنین در طول همایش چند نشست تخصصی با موضوعات «سیاستگذاری های انجمن های هنرهای نمایشی با حضور حمید نیلی، «شرایط و ویژگی های حضور بین المللی گروه های تئاتری ایران» به سرپرستی سعید اسدی، «روابط عمومی و درگاه های ارتباطی» با حضور محسن حسن زاده و اکبر عبدالعلی زاده، «بدن، زمان و فضا در هنر نو» به سرپرستی امید هاشمی و «نمایشنامه نویسی گذشته، حال و آینده» با حضور محمد چرمشیر نیز برگزار شد که با استقبال خوب شرکت کنندگان روبرو شد.

تماشای ۲ نمایش «خانه برناردا آلبا» و «شاه لیر» از دیگر برنامه های این همایش بود.

در ضمن شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، نادربرهانی مرند دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، اتابک نادری مدیر امور شهرستان ها، هر شب در محل اقامت هنرمندان حاضر بودند تا به خواسته های آنان رسیدگی کنند.

همایش برگزیدگان جشنواره های تئاتر استانی با پیشنهاد دبیر جشنواره، به مدیریت محمد مهدی خاتمی بوده و مدیریت مدیریت کارگاه های آموزشی و دبیری علمی همایش را محمودرضا رحیمی بر عهده داشت؛ تجربه ای سازنده و نو که امید می رود سال های آینده نیز تکرار شود.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفند ۱۳۹۷ با دبیری نادر برهانی مرند برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×