» آرشیو مطالب » پاسداشت «حاج قاسم» در آثار «تئاتر فجر»/ اجراهای روز دوم اعلام شد
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

پاسداشت «حاج قاسم» در آثار «تئاتر فجر»/ اجراهای روز دوم اعلام شد

بهمن 11, 1398 0


پاسداشت سردار سلیمانی با آثار جشنواره تئاتر فجر، اعلام اجراهای روز دوم و افتتاحیه پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران از جمله خبرهای امروز جشنواره است.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سه نمایش خیابانی و یک اثر رادیوتئاتر در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با محوریت رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا خواهند شد.

نمایش «سرباز» به نویسندگی امیرحسین شفیعی و کارگردانی پژمان شاهوردی از روز پنجشنبه ۱۷ بهمن تا روز یکشنبه ۲۰ بهمن ساعت ۱۸ در محوطه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

همچنین نمایش «همنفس» به نویسندگی و کارگردانی علی‌محمد رادمنش روز شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۰:۳۰ در مترو میدان ولیعصر و ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

«سردار پرچمدار» به نویسندگی و کارگردانی سید پویا امامی نیز روز شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۶ در محوطه تئاترشهر و ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران به صحنه می‌رود.

رادیوتئاتر «سردار عشق» به کارگردانی بهرام ابراهیمی نیز روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ساعت ۱۸:۳۰ در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

برنامه اجراهای روز دوم جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام شد

در دومین روز از برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر چهار نمایش در بخش «به علاوه فجر» میزبان مخاطبان هستند.

«۱۲ روز» به کارگردانی علی بیگدلی امروز جمعه ۱۱ بهمن ماه، ساعت ۱۷ در تماشاخانه شانو روی صحنه می‌رود.

همچنین نمایش «مردی که…» اثر رضا مولایی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه دیوار چهارم میزبان علاقه مندان خواهد بود.

نمایش «پنج جهت اصلی» به کارگردانی مرضیه رجبی روز جمعه ۱۱ بهمن ماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه ایران تماشا روی صحنه می‌رود.

«خرس» به کارگردانی کیوان ضهرابی آخرین نمایشی است که در روز دوم جشنواره در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می رود. مخاطبان می توانند ساعت ۲۱ به تماشای این اثر بنشینند.

پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران ۱۳ بهمن افتتاح می‌شود

آیین افتتاحیه پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران، روز یکشنبه (۱۳ بهمن ماه) از ساعت ۱۵ در سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود.

در این مراسم شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، نادر برهانی مرند دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر و مهرداد رایانی مخصوص مدیر بازار هنرهای نمایشی ایران و مشاور امور بین‌الملل جشنواره و مهمانان این بخش حضور خواهند داشت و به تشریح برنامه‌های این رویداد هنری و چگونگی انتخاب آثار می‌پردازند.

جلسات عرضه‌داشت تئاتر ایران نیز با حضور تهیه کنندگان و مدیران کمپانی‌های تئاتر از ۱۹ کشور جهان و هنرمندان تئاتر ایران نیز از روز دوشنبه ۱۴ بهمن تا روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه هر روز از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ نیز با هدف ایجاد تعامل و معرفی تئاتر ایران به سایر کشورها برگزار می‌شود.

پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران از ۱۳ تا ۱۷ بهمن ماه در هتل لاله برگزار خواهد شد.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا ۲۱ بهمن ماه در تهران در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×