» آرشیو مطالب » پاره‌سنگ در جیب‌های دانشجویان!
2966469
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

پاره‌سنگ در جیب‌های دانشجویان!

آذر 11, 1397 0

2966469
کارگردان نمایش «پاره سنگ در جیب هایش» که در تالار مولوی روی صحنه است، اظهار کرد که دانشجویان تئاتری با وجود ماه ها تمرین و دوندگی برای گرفتن سالن، بلاتکلیف می مانند.

مجید سیدآبادی کارگردان نمایش «پاره سنگ در جیب هایش» که این روزها در سالن کوچک تالار مولوی روی صحنه است، درباره اجرای عمومی این اثر به تئاتر آنلاین گفت: ما نمایش «پاره سنگ در جیب هایش» را از چهار آذر در سالن کوچک مولوی به صحنه بردیم و قرار است این اجرا تا ۲۰ آذر ادامه داشته باشد.

وی، صادق برقه ای و وحید منتظری را به عنوان بازیگران نمایش «پاره سنگ در جیب هایش» معرفی کرده و افزود: نقش های این نمایش را از حالت تیپ خارج کرده ایم و با حذفیاتی که انجام داده ایم ریتم نمایش بالا رفته است.

سیدآبادی درباره شرایط تولید و اجرای آثار دانشجویی اظهار کرد: شرایط برای تئاترهای دانشجویی فراهم نیست و گروه های دانشجویی حمایت نمی شوند و پشت در سالن ها می مانند زیرا ما سالن های دانشجویی کمی داریم و فقط تالار مولوی، استاد انتظامی و کارگاه نمایش برای این تیپ کارها وجود دارد.

این کارگردان تئاتر تاکید کرد: خیلی از دانشجویان هستند که بعد از ماه ها تمرین برای گرفتن نتیجه و نوبت اجرا حدود یک سال دوندگی می کنند ولی تضمینی برای رسیدن به نتیجه نیست. همه دانشجویان تئاتر به سالن مولوی دل بسته اند زیرا اینجا تنها جایی است که به دانشجویان فرصت می دهد.

کارگردان نمایش «پاره سنگ در جیب هایش» با بیان اینکه از تئاتر دانشجویی حمایت نمی شود، افزود: اداره کل هنرهای نمایشی هم اگر بخواهد کمک هزینه ای به گروه بپردازد بعد از پایان اجرا این کار را انجام می دهد، این در حالی است که گروه در زمان تولید و اجرای نمایش نیازمند تامین شدن هزینه ها است. من تا این لحظه تمام هزینه های تولید و اجرای نمایش را شخصا متقبل شده ام.

سیدآبادی درباره اینکه دانشجویان تئاتر با این وضعیت چگونه کار می کنند، تصریح کرد: دانشجویان به دلیل علاقه به تئاتر کار می کنند و با وجود سختی ها و این شرایط به کار خود ادامه می دهند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×