1359نمایش “سیندرلا” به نویسندگی و کارگردانی جلال تهرانی تابستان سال جاری در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

به گزارش MrArt، تهرانی درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه کارگردانی تئاتر به خبرنگار مهر گفت: تابستان امسال نمایش “سیندرلا” را در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا خواهیم کرد. این نمایشنامه را در سال 85 نوشته‌ و در سال 87 یک بار آن را بازنگری کردم. هنوز تمرینات نمایش را شروع نکرده‌ایم چون گروه بازیگری اثر هنوز قطعی نشده‌اند.

به گفته وی، این نمایش دارای سه بازیگر مرد و یک بازیگر زن است که به زودی بازیگران مدنظر معرفی می‌شوند.

این نمایشنامه‌نویس و کارگردان شناخته‌شده تئاتر درباره موضوع “سیندرلا” افزود: این نمایشنامه مناسبت‌هایی با قصه سیندرلا دارد و قصه زنی معمولی است که بر پایه شایعه دیگران به سیندرلا تبدیل می‌شود. موضوع اصلی این نمایشنامه شایعه است.

کارگردان نمایش‌های “تک سلولی‌ها” و “هی مرد گنده گریه نکن” یادآور شد: نمایشنامه “سیندرلا” بخشی از یک تریلوژی است که به ترتیب از نمایشنامه‌های “مکبث 2001″، “سیندرلا” و “دراکولا” است. نمایشنامه “مکبث 2001” در زمان گذشته و نمایشنامه “دراکولا” در زمان آینده روایت می‌شود و نمایشنامه “سیندرلا” به نوعی در زمان حال است.

جلال تهرانی سال گذشته نمایش “به صدای زمین گوش کن” را در سالن اصلی مولوی به صحنه برد. نمایش‌های “مخزن”، “تک سلولی‌ها” و “هی مرد گنده گریه نکن” از آثار موفقی هستند که تهرانی پیش از این به صحنه برده‌اند.

این هنرمند عرصه تئاتر مدیر مؤسسه فرهنگی هنری “مکتب تهران” است که طی سال‌های اخیر کارگاه‌های آموزشی متمرکز “مکتب تهران” را با حضور چهره‌های شناخته تئاتری و استقبال علاقه‌مندان برگزار کرده است.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :