» برگزیده » وعده وزیر محقق شد/ اداره تئاتر از نو ساخته می‌ شود
234
برگزیده - تئاتر ایران

وعده وزیر محقق شد/ اداره تئاتر از نو ساخته می‌ شود

شهریور 19, 1391 0

234مدیر اداره تئاتر از تصمیم قطعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تخریب و نوسازی ساختمان اصلی اداره تئاتر خبر داد.

مریم معترف درباره روند بازسازی ساختمان اداره تئاتر به هنرآنلاین گفت: در ابتدا مقرر شده بود که ساختمان اصلی اداره تئاتر به دلیل فرسایش مورد تعمیر قرار گیرد اما پس از قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی جشن اردیبهشت تئاتر ایران درخصوص بازسازی اداره تئاتر، چندی پیش قادر آشنا مدیر اداره کل هنرهای نمایشی به عنوان مسئول مستقیم پیگیری طرح انتخاب شدند و به زودی ساختمان اصلی اداره تئاتر از نو ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: در گفتگویی درباره بازسازی ساختمان اداره تئاتر و توافقات انجام شده با شهردار قبلی منطقه و عدم همکاری مالک ساختمان جنبی برای فروش توضیحاتی را برای وزیر ارائه کردم.

معترف گفت: پس از تخلیه ساختمان اداره تئاتر و خانه نمایش ابتدا قرار شد ساختمان اداره تئاتر بازسازی شود و با صرف مدت زمانی محدود مجدد به ساختمان اصلی بازگردیم اما از آنجا که این عمل چندان اصولی به نظر نمی رسید با شهردار منطقه نیز در این رابطه رایزنی هایی انجام و پس از دستور پیگیری معاونت هنری ارشاد تصمیم نهایی مبنی بر تخریب ساختمان و بازسازی آن گرفته شد.

زمستان سال 89 بحث بازسازی ساختمان اداره تئاتر مطرح شد. ابتدای سال 90 این ساختمان تخلیه و قرار شد ظرف چند ماه بازسازی آغاز شود که البته تاکنون اقدام مؤثری انجام نشده است.

مدیر اداره تئاتر، آغاز مراحل بازسازی اداره تئاتر را منوط به انتخاب پیمانکار دانست.

اداره برنامه های تئاتر در سال 1336 با عنوان “اداره هنرهای دراماتیك” و با ریاست مهدی فروغ، در حد فاصل میدان بهارستان و چهارراه مخبرالدوله تاسیس شد و  “جمشید مشایخی”، بازیگر پیشكسوت تئاتر، سینما و تلویزیون به عنوان نخستین كارمند هنرمند این اداره به استخدام آن درآمد. اداره هنرهای دراماتیك در سال 1347 به خیابان پارس كه محل قبلی این اداره محسوب می شود انتقال پیدا كرد.

البته در سال‌های اخیر، گروه‌های تئاتری همواره از فرسوده بودن بنای اداره تئاتر و نامناسب بودن امكانات آن گلایه می‌كردند و اینگونه بود که مدیریت تئاتر تصمیم گرفت با تعطیل كردن این بنا و انتقال آن به ساختمانی دیگر وضعیت آن را بهبود بخشد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×