» آرشیو مطالب » وظیفه هنرمند هنرهای نمایشی برای تحول در شرایط این روزها چیست؟
وظیفه هنرمند هنرهای نمایشی برای تحول در شرایط این روزها چیست؟
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

وظیفه هنرمند هنرهای نمایشی برای تحول در شرایط این روزها چیست؟

دی 19, 1401 2

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، دومین نشست از سلسله نشست‌های بازیابی با عنوان «مداخله هنرمند هنرهای نمایشی در صورت‌بندی امروز و فردا» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این نشست که روز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، علی شمس و سیاوش پاکراه هر دو کارگردان تئاتر سخنرانی خواهند کرد.

در این نشست تلاش خواهد شد تا به این سوال‌ها اندیشیده و در صورت امکان پاسخ داده شود که هنرمند هنرهای نمایشی چگونه می‌تواند در وضعیت موجود مداخله کند و چگونه از پسِ مداخله در نظم موجود هنوز می‌توان امکان‌هایی برای بودن یافت؟ آیا مطالبات هنرمند هنرهای نمایشی از امکان ایجاد تحول در نظم موجود برخوردار است؟ نهادهای رسمی برخاسته از میدان هنرهای نمایشی از امکان پیگیری و تحقق مطالبات هنرمندان این میدان برخوردارند؟ آیا فعالیت میدان هنرهای نمایشی از پس تجربه بیش از صد روز گذشته، نیازمند فرم‌یابی تازه است؟

در این نشست‌ها، منظور از «بازیابی» نه بازگشت به روال گذشته که تلاشی است برای احضار ملموس قدرت رهایی‌بخش هنر و هنرمندان. از پس تجربه سه ماه گذشته حالا باید در پی ایجاد تغییرات مورد مطالبه هنرمندان در نهادهای هنری باشیم. مخصوصاً به این جهت که ساز و کار دریافت مجوز برای آغاز هر فعالیت هنری از نظر بسیاری از هنرمندان دیگر منسوخ و غیرقابل اجراست.

حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×