وزیر ارشاد به تماشای «علمدار» نشست/ حمایت از آثار فاخر دینی

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته به دیدن موسیقی نمایش «علمدار» نشست. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه دوشنبه چهاردهم شهریور ماه به همراه خانواده خود به تماشای موسیقی نمایش «علمدار» در […]

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته به دیدن موسیقی نمایش «علمدار» نشست.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه دوشنبه چهاردهم شهریور ماه به همراه خانواده خود به تماشای موسیقی نمایش «علمدار» در تالار وحدت نشست.

وی در حاشیه این اجرا به اهمیت برگزاری چنین برنامه های فرهنگی و هنری در کشور اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر به خاطر همه گیری کرونا، بسیاری از برنامه های فرهنگی هنری تعطیل شده بود اما موفقیت اخیر در عبور از بحران کرونا در ایران، فرصت بهره مندی مردم از چنین اجراهایی را فراهم کرده است.

اسماعیلی با تقدیر از عوامل نمایش موسیقی «علمدار» به خصوص پرویز پرستویی به عنوان روایتگر این اثر دینی گفت: اجرای این کار فاخر در ماه صفر که ماه حزن و اندوه آل الله است، نشانه همراهی عملی هنرمندان کشور با علایق دینی و مذهبی مردم است.

وی تاکید کرد: سیاست اصلی ما در وزارت فرهنگ حمایت از چنین نگرش و اجرای برنامه هایی از این دست است و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی بنیاد رودکی، در روزها و ماه های آینده، تداوم اجراهای همسو با علایق هویتی و تاریخی مردم ایران را شاهد باشیم.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره تلاش های دولت مردمی برای تامین زیرساخت های فرهنگی در سراسر کشور گفت: در ماه های اخیر چند مجموعه مهم از تالارهای مرکزی در استان ها افتتاح شد و چندین تالار مرکزی در نوبت افتتاح قرار دارند که این مجموعه ها از فناوری های روزآمد برای اجرای تئاتر و نمایش فیلم بهره می برند.

وی در پایان تصریح کرد: امکان اجرای چنین طرح هایی با فوریت و سرعت قابل قبول طی یک سال اخیر در نقاط مختلف کشور فراهم شده است که این مسئله نشان دهنده تحقق عدالت فرهنگی به عنوان شعار دولت انقلابی است.

موسیقی‌نمایش عاشورایی «علمدار» با همراهی ارکستر سمفونیک تهران در ایام منتهی به اربعین حسینی (ع) در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
«علمدار» روایت دلاوری و وفاداری حضرت ابوالفضل العباس (ع) در ۱۱ پرده نمایشی به روایتگری پرویز پرستویی به همت بنیاد رودکی و با همکاری مؤسسه فرهنگی «خادمین علی ابن ابیطالب (ع)» از ۱۴ تا ۱۸ شهریور اجرا می‌شود.

ارکستر سمفونیک تهران را در این اجرا بردیا کیارس رهبری می‌کند که با همراهی گروه آوازی، آهنگسازی پوریا خادم و آواز پوریا اخواص همراه است.

بلیت‌های موسیقی نمایش «علمدار»، به صورت همت عالی فروخته می‌شود و همه عواید حاصل از هنری فروش اجراهای این اثر، صرف کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست، ساخت خانه، مدارس و خانه بهداشت و اشتغال‌زایی در مناطق محروم می‌شود.

در پایان این برنامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در پشت صحنه این رویداد هنری ضمن قدردانی از تلاش تمامی عوامل این رویداد هنری با ایشان به گفتگو نشست.