وزیر ارشاد: یک خانواده محترم مجوز ندارد

سید محمد حسینی تصریح کرد: ما مخالف بودیم که این فیلم در جشنواره امارات شرکت کند و آنها بدون اطلاع و مجوزما فیلم را در این جشنواره به نمایش گذاشتند به همین دلیل است که ما تاکید داریم که حضور در جشنواره خارجی باید تابع مقررات باشد.

حسینی همچنین در مورد پروژه فیلم «لاله» و استعفای دسته جمعی برخی از عوامل آن گفت:‌ این جنجال و هیاهو درباره‌ی پروژه‌ای است که در آغاز راه است، ما کارهای متنوعی را در عرصه ساخت فیلم‌های خوب و فاخر داریم از جمله اینکه فیلم‌نامه « 22 روز» در حال آماده شدن است، فیلم‌نامه شیخ احمد قمی نیز در حال آماده شدن است البته هنوز اعتبارات آن تامین نشده است. البته ما تلاش می‌کنیم که در جشنواره فیلم فجر شاهد نمایش فیلم‌های خوب باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در حاشیه‌ی جلسه‌ی هیات دولت 3 آبان ماه سخن می‌گفت درباره‌ی قطع پخش تعدادی از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی ایران در برخی از ماهواره‌ها از جمله ماهواره هاتبرد گفت: این بیانگر تاثیر‌گذاری این شبکه‌ها است و این اقدام آنها خلاف ادعای آزادی بیانی است که آنها مطرح می‌کنند.

سید محمد حسینی تصریح کرد: آنها از اینکه شبکه‌های ایرانی به روشنگری می‌پردازند ناراحت هستند و تلاش می‌کنند که مانع این امر شوند و این اقدام در این راستا صورت گرفته است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدامات حقوقی لازم را برای پیگیری این موضوع انجام خواهد داد و از ابزارهای مختلف در این راستا پیگیری خواهد کرد تا صدای حق‌طلبانه ملت ایران به گوش جهانیان برسد.

وزیر ارشاد بخش دیگری از صحبت‌های خود را به نمایشگاه مطبوعات اختصاص داد و گفت: در نمایشگاه مطبوعات نیز بخش خاصی را در این ارتباط ایجاد کرده‌ایم تا این موضوع از ابعاد رسانه‌ای و حقوقی مورد واکاوی قرار بگیرد تا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هرگونه همکاری برای پیگیری این موضوع است.

وی همچنین گفت: در اعتراض به این موضوع از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای شرکت در نمایشگاه مطبوعات دعوت نکرده‌ایم و 30 کشور تا کنون برای حضور در نمایشگاه از دیگر قاره‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند و از آنها دعوت شده و 50 غرفه به آنها اختصاص داده خواهد شد.

سید محمد حسینی توضیح داد: در جریان برگزاری نمایشگاه مطبوعات 500 میلیون بن مطبوعاتی به بازدیدکنندگان از نمایشگاه ارائه خواهد شد و سامانه اشتراک نیز در نمایشگاه فعال خواهد شد که در این موضوع 50 درصد اشتراک را افراد خواهند پرداخت و در مورد 50 درصد دیگر تخفیف اعمال خواهد شد.

وی همچنین در مورد راه‌اندازی موزه مطبوعات نیز گفت: موزه مطبوعات را در نمایشگاه خواهیم داشت و انشاءالله مقدمه‌ای برای راه‌اندازی موزه دائمی مطبوعات باشد.

وی همچنین شعار نمایشگاه را کلام صادقانه و نگاه منصفانه دانست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت‌وگویش گفت: سال گذشته شاهد انجام اقداماتی گستاخانه علیه امام هادی(ع) در برخی از کشورها بودیم که در هفته آینده در راستای اعتراض به این موضوع، کنگره شعر سراسری پیشوای دهم برگزار خواهد شد.

وی همچنین از افتتاح چند پروژه فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: به زودی بنای یادبود قیصر امین‌پور با برگزاری مراسمی افتتاح خواهد شد.

وزیر ارشاد همچنین بار دیگر در پاسخ به سوالی در مورد قطع شبکه‌های ایرانی در ماهواره گفت: آنها با ما قرارداد داشتند و یک طرفه این قرارداد را لغو کردند و این اقدام آنها توجیه حقوقی ندارد و یک حرکت سیاسی است و در واقع این عمل آنها نشان می‌دهد که آنها به هیچ وجه به مقررات پایبند نیستند.

وی همچنین در مورد راهکارهای وزارت ارشاد برای این موضوع گفت:‌ با توجه به اینکه اکنون در بسیاری از کشورها مردم دسترسی به اینترنت دارند می‌توان بخشی از برنامه‌ها را از طریق اینترنت پخش کرد و یا از طریق کشورهای دیگر اقدام به پخش این برنامه‌ها کرد ولی باید دانست که این اقدام غربی‌ها به ضرر آنها تمام می‌شود و اشتیاق بیشتری در عرصه جهانی برای مشاهده برنامه‌های ایران ایجاد می‌شود، به مانند اقدامی که آنه در راستای آتش‌زدن قران انجام دادند که این اقدام آنها باعث توجه و اقبال بیشتر جامعه جهانی به قرآن شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.