4087365

کرمانشاه- مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تئاتر ملی مرصاد می‌تواند در سطح فرا ملی برگزارشود، گفت: وزارت ارشاد به صورت ویژه ازجشنواره تئاترملی مرصاد حمایت میکند.

به گزارش تئاتر آنلاین، ظهر چهارشنبه کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی صفدری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در محل دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر مرصاد حضور پیدا کردند و در جمع هنرمندان شهرستان اسلام آبادغرب مشکلات این جشنواره را مورد بررسی قرار دادند.

کاظم نظری در این نشست اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه جدی در حمایت از جشنواره تئاتر ملی مرصاد را برعهده دارد و این جشنواره را مورد حمایت قرار خواهد داد و از سایر ظرفیت‌ها برای پشتیبانی از جشنواره استفاده خواهد شد.

وی افزود: بسیار خوشحال و خرسند هستم که امروز در شهرستان اسلام آباد غرب حضور پیدا کرده‌ام تا از نزدیک شاهد زحمات و تلاش و کوشش هنرمندان این عرصه باشیم.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: آرامش امروز ما در پایتخت به خاطر استقامت و مردانگی مردمان این منطقه است که نگذاشتند گروهک منافقین وارد شهرهای دیگر ایران شوند.

نظری گفت: تلاش ما این است تا این جشنواره را به طور جدی مورد حمایت خود قرار دهیم و تفاهم‌نامه‌ای را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه منعقد خواهیم کرد و از این جشنواره به صورت ویژه حمایت خواهد شد و از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها نیز بکارگیری و استفاده خواهد شد.

وی عنوان کرد: قطعاً امکان بهره برداری از ظرفیت سازمان انرژی هسته‌ای، وزارت امور خارجه و دیگر نهادها برای پشتیبانی از این جشنواره وجود دارد و می‌توان این جشنواره را در سطحی فرا ملی معرفی کرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: هنوز کشور با جریان منحوس منافقین مواجه است و اقدامات تروریستی آن‌ها را نیز شاهد هستیم و امروز این اقدامات به شکل‌های مختلف ادامه دارد پس باید نسبت به معرفی چهره واقعی آن‌ها تلاش شود.

نظری خاطر نشان کرد: باید رویکرد جشنواره متناسب با موضوعات روز تغییر کند و موضوع ترور از جمله نقش منافقین در ترور دانشمندان کشور، نقش منافقین در جریان مذاکرات، اقدامات جدید این جریان و موضوعات روز در جشنواره تئاتر ملی مرصاد مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: جشنواره تئاتر ملی مرصاد می‌تواند در حوزه فراملی نیز مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت این جشنواره برای معرفی چهره جریان‌های تروریستی بهره برد.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه بر حمایت‌های مادی از جشنواره در حوزه آموزش و اهدا کتاب‌های تخصصی نمایش اقدام لازم را انجام خواهیم داد و علاوه بر آن از گروه‌های برتر جشنواره به صورت اجراهای عمومی حمایت ویژه خواهد شد و زمینه اجرای این گروه‌ها در تهران نیز فراهم خواهد شد.

وی افزود: تمام شهرهای ایران همه در خطر جریان منافقین هستند بنابراین این جشنواره بهترین بستر برای مواجه با جریان منافقین است و باید موضوعات روز را در این جشنواره مورد توجه قرار بدهیم.

نظری تصریح کرد: جشنواره تئاتر ملی مرصاد یک جشنواره ملی است و باید بتواند ظرفیت‌های دیگر ادارات نیز به کار بگیرد و در شورای سیاستگذاری جشنواره باید از ظرفیت دیگر ادارات و نهادها استفاده کرد که این موضوع باعث می‌شود تا مسئولین شهر و استان خودشان را در مقابل جشنواره مسئول بدانند و جشنواره فراموش نشود و شاهد رشد کیفی جشنواره هم باشیم.

گفتنی است، جشنواره ملی تئاتر مرصاد تاکنون ۱۲ دوره را پشت سر گذاشته است و هر سال به مناسبت سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد در شهرستان اسلام آبادغرب برگزار می‌شود.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :