واگذاری «یک خانواده محترم» به شرکت فرانسوی

پخش جهانی فیلم ضد ایرانی «یک خانواده محترم» به کارگردانی مسعود بخشی به شرکت فرانسوی که یکی از تهیه‌کنندگان فیلم است واگذار شده است.

پخش جهانی فیلم ضد ایرانی «یک خانواده محترم» به کارگردانی مسعود بخشی به شرکت فرانسوی که یکی از تهیه‌کنندگان فیلم است واگذار شده است.

پخش جهانی فیلم سینمایی «یک خانواده محترم » به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه‌کنندگی محمد آفریده به شرکت خارجی که در ساخت فیلم شراکت کرده است واگذار شده است.

بنابراین گزارش، شنیده‌ها حاکی از آن است که با عقد قراردادفی مابین تهیه کننده ایرانی و خارجی فیلم ،امتیاز رایت جهانی فیلم به شرکت فرانسوی که یکی از تهیه‌کنندگان فیلم به شمار می‌آید واگذار شده است و تهیه کننده ایرانی هیچ نقشی در پخش فیلم در خارج از کشور ندارد.

«یک خانواده محترم» فیلمی ضد ایرانی است که با عقد این قرارداد می‌تواند حتی در کشور اسرائیل هم به نمایش درآید و هیچ منعی برای نمایش آن در کشور‌های خارجی وجود ندارد. این فیلم در جشنواره ابوظبی به نمایش درآمده است و اصلاحاتی که قرار بوده است روی فیلم صورت گیرد انجام نشده است زیرا در گزارش پایگاه اماراتی گزارشی از نمایش فیلم عنوان کرده و به سخنان امام خمینی در این فیلم اشاره داشته است.

این در حالی است که اگر سیما فیلم مشارکت خود را لغو نمی‌کرد می‌توانست به عنوان تهیه‌کننده سهم تهیه‌کننده خارجی را خریداری کرده و این فیلم ضد ایرانی را از پخش شدن در  کشورهای دنیا جلوگیری کند اما متاسفانه سیما فیلم در این مورد خاص تدبیر نکرد و فیلمی با موضوعی سرشار از توهین به دفاع مقدس و ایران حالا می تواند دست به دست در کشورهای خارجی بچرخد و در جشنواره‌هابا اهداف مختلف حضور یابد.

«یک خانواده محترم» پس از حضور در جشنواره ابوظبی در جشنواره لندن  که آبان ماه برگزار می‌شود نیزپذیرفته شده و به زودی در جشنواره لندن به نمایش درخواهد آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.