کد خبر : 41789
تاریخ انتشار : شنبه 20 دی 1399 - 14:12

واگذاری تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی کلید خورد

واگذاری تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی کلید خورد

مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان طی یک تفاهم‌نامه مقدمات واگذاری تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی را کلید زد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به جلسه امضای تفاهم‌نامه با محمدرضا علیزاده


مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان طی یک تفاهم‌نامه مقدمات واگذاری تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی را کلید زد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به جلسه امضای تفاهم‌نامه با محمدرضا علیزاده احمدآبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: فضاهای تخصصی و استاندارد نقش کلیدی در توسعه هنر تئاتر در هر کشوری را ایفا می‌کنند و یکی از مهم ترین مشکلات تئاتر شهرستان‌ها نبود و کمبود فضاهای استاندارد تئاتری است. از این رو یکی از وظایف مهم اداره کل هنرهای نمایشی حمایت از استان ها برای فراهم کردن امکانات و فضاهای استاندارد تئاتری است.

مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: به همین منظور با تدوین برنامه‌های راهبردی در جهت افزایش تولید و ساماندهی فعالیت‌های هنرمندان عرصه نمایش کرمان، تفاهم نامه‌ای با محمدرضا علیزاده احمدآبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان امضا کردیم.

وی افزود: بر این اساس اداره کل هنرهای نمایشی کشور متعهد شده است تا زمینه توسعه فعالیت های تئاتر شهر کرمان را در چهارچوب ضوابط حمایتی فراهم کند. همچنین در تدوین مفاد قانونی و ضوابط اجرایی مورد نیاز فعالیت مجموعه تئاتر شهر کرمان شامل تدوین اساسنامه، ضوابط بهره برداری و انجام امور مشاوره های تخصصی و لازم همکاری کند.

مدیرکل هنرهای نمایشی بیان کرد: همچنین براین اساس اداره کل هنرهای نمایشی ملزم است تا از تولید و اجرای عمومی آثار در استان کرمان حمایت کند که بخشی از این مهم با اعزام گروه های نمایشی کشور به استان کرمان محقق خواهد شد.

آشنا با اشاره به تعهدات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: براین اساس مقرر شد تا محمدرضا علیزاده احمدآبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان کارهای قانونی واگذاری مجتمع فرهنگی و هنری کرمان به انجمن هنرهای نمایشی شعبه استان را بر عهده گیرد و امکانات فنی مورد نیاز این مجموعه را تامین کند.

آشنا در پایان متذکر شد: کمک به صندوق توسعه تئاتر استان جهت تولید و اجرای عمومی آثار طی ضوابط مشخص، ارائه مشاوره های فنی و تخصصی به انجمن هنرهای نمایشی استان در خصوص مدیریت و بهره برداری از مجموعه، حمایت از برنامه ها و فعالیت های توسعه ای مجموعه تئاتر شهر از دیگر بندهای این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه همزمان با آغاز بهره برداری تئاتر شهر کرمان منعقد شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.