هیات انتخاب بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» تئاتر فجر معرفی شدند

ندا شاهرخی، حسین توازنی‌زاده و امیر راد به عنوان هیات انتخاب بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌عمومی سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر، هیات انتخاب آثار بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» متشکل از ندا شاهرخی، حسین توازنی‌زاده و امیر راد ارزیابی آثار این بخش […]


ندا شاهرخی، حسین توازنی‌زاده و امیر راد به عنوان هیات انتخاب بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌عمومی سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر، هیات انتخاب آثار بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» متشکل از ندا شاهرخی، حسین توازنی‌زاده و امیر راد ارزیابی آثار این بخش را در سه مرحله انجام خواهند داد.

ندا شاهرخی دارای مدرک فوق لیسانس تئاتر از دانشگاه «پاریس ۸» و دانشجوی دکترا با تخصص تئاتر اجتماعی- کاربردی در «پاریس ۸»، مدیر هنری «موسسه بین‌المللی فانوس هنر پارس» و مدرس بازیگری و کارگردانی است. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به اجراهای متعدد داخلی و بین‌المللی در مقام کارگردان در حوزه «تئاتر در مکان‌های نامتعارف» اشاره کرد.

حسین توازنی‌زاده فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد سینما و دانشجوی دکترای مطالعات فیلم در دانشگاه خرونینگن هلند است. مطالعات و آثار او به عنوان کارگردان عمدتا متمرکز بر اجراهای مکان‌محور با محوریت معماری، فیلم، حافظه و احساسات است. اجراهای او در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی تاکنون موفق به کسب جوایز متعددی برای توازنی‌زاده و گروه «هنرهای اجرایی کاریز» شده است.

امیر راد دارای مدرک کارشناسی‌ ارشد نقاشی از دانشگاه هنر، مدیر و موسس «کانون نیومدیای موزه هنرهای معاصر تهران»، رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران و مدرس و پژوهشگر دانشگاه‌ است. راد در بسیاری از فستیوال‌ها و جشنواره‌های داخلی و خارجی از جمله دوره‌های گوناگون جشنواره هنرهای تجسمی فجر، جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران و … به عنوان عضو شورای سیاستگذاری، هیات انتخاب، هیات داوران و کیوریتور حضور داشته است.

در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» صاحبان ۷۴ ایده، متقاضی حضور شدند که مطابق فراخوان، پس از دریافت ایده‌ها و ویدئوهای ۵ دقیقه‌ای تشریح‌کننده، اثر آنها توسط هیات‌ انتخاب بررسی شد. اسامی آثار پذیرفته‌ شده جهت حضور در مرحله دوم، به منتخبان اعلام و از سوی هیات انتخاب به گفتگو دعوت شدند.

در این مرحله جلساتی آنلاین با صاحبان آثار برگزار شد و منتخبان چگونگی اجرای خود را تشریح کردند تا در نهایت آثار پذیرفته‌شده برای حضور در مرحله سوم انتخاب شود. صاحبان آثار منتخب در مرحله سوم می‌بایست از ٨ تا ١۵ دی‌ ماه اثر کامل خود را به هیات ‌انتخاب ارائه کنند. اسامی آثار راه‌یافته نهایی به جشنواره نیز نیمه دی‌ماه اعلام می‌شود.

این بخش با مدیریت سامان خلیلیان در سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود.

سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه در سال جاری برگزار خواهد شد.