«هولودومور» روی صحنه می‌ رود/ مرگ بر اثر گرسنگی

رها حاجی زینل کارگردان و بازیگر تئاتر نمایش «هولودومور» را روی صحنه خواهد برد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، رها حاجی زینل کارگردان و بازیگر تئاتر نمایش «هولودومور» را به تهیه کنندگی مهدی مهدوی طاهریان روی صحنه خواهد برد. هولودومور در زبان محلی اکراینی به معنای مرگ […]


رها حاجی زینل کارگردان و بازیگر تئاتر نمایش «هولودومور» را روی صحنه خواهد برد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، رها حاجی زینل کارگردان و بازیگر تئاتر نمایش «هولودومور» را به تهیه کنندگی مهدی مهدوی طاهریان روی صحنه خواهد برد.

هولودومور در زبان محلی اکراینی به معنای مرگ بر اثر گرسنگی است، این نمایشنامه به نویسندگی علی صفری روایتی از قحطی کشور اکراین بعد از جنگ جهانی است، اتفاقی که باعث مرگ میلیون‌ها نفر شد.

حاجی زینل پیش از این آثاری همچون «آشویتس زنان»، «مرگ یزدگرد»، «هجوم» و «مسافران» را روی صحنه برده است. وی علاوه بر این اثر امسال با نمایش «برلین ۱۰:۱۰» در مقام کارگردان در سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور خواهد داشت.

«هولودومور» همچون ۲ نمایش «آشویتس زنان» و «برلین ۱۰:۱۰» نگاهی به مشکلات و معضلات پیرامون جنگ جهانی داشته است.

شهاب شریفی در مقام طراح صحنه، امین قنبری به عنوان طراح گرافیک، «حنیف پرنده» به عنوان طراح تیزر، مهدی سلیمی در مقام طراح موسیقی، فرزانه سیری به عنوان طراح لباس و رضا جاویدی و احسان زارع به عنوان عکاس، حاجی زینل را در این نمایش همراهی می‌کنند.

به زودی زمان و مکان اجرا و همچنین اسامی بازیگران «هولودومور» شود.