هنر انقلابی باید با زبان مردم سخن بگوید/ هنر انقلابی جهانی شود

اهواز – یک کارگردان تئاتر معتقد است که هنر انقلاب باید با زبان مردم سخن بگوید تا بتواند تأثیرگذاری خود را ارتقا دهد. بهنام کاوه در گفتگو با تئاتر آنلاین به مناسبت هفته هنر انقلاب اظهار کرد: هنر انقلاب در بین هنرمندان جایگاه خوبی دارد و توانسته اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بزند. وی […]


اهواز – یک کارگردان تئاتر معتقد است که هنر انقلاب باید با زبان مردم سخن بگوید تا بتواند تأثیرگذاری خود را ارتقا دهد.

بهنام کاوه در گفتگو با تئاتر آنلاین به مناسبت هفته هنر انقلاب اظهار کرد: هنر انقلاب در بین هنرمندان جایگاه خوبی دارد و توانسته اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بزند.

وی افزود: مهم‌ترین شاخصه حوزه هنری انقلاب اسلامی حمایت از هنرمندان بوده و فضای فعالیت هنری ایجاد کرده است‌.

کاوه ادامه داد: حمایت‌های حوزه هنری سبب شده هنرمند و مخاطب ارتباط خوبی برقرار کنند.

این کارگردان تئاتر درباره نقاط ضعف و قوت هنر انقلابی عنوان کرد: نقاط ضعفی در این هنر دیده نمی‌شود و شاید تنها ضعف، نپرداختن بعضی از دوستان به این هنر باشد.

وی افزود: نقطه قوت این هنر نیز حمایت همه جانبه از هنرمندان است.

کاوه در خصوص اینکه برخی معتقدند که هنر انقلابی، مردمی نیست، اظهار کرد: اگر هنرمندی بتواند با ایده‌های خوب هنر خود را هدایت کند حتماً مردم حمایت می‌کنند. در هنر، این ایده‌ای ناب هستند که هنر را مدیریت می‌کنند و اگر ایده خوب نباشد هنرمند به در بسته می‌خورد.

وی بیان کرد: مردم به دنبال اتفاقات هنری هستند و باید با زبان هنر با آنها صحبت کرد.

کاوه بیان می‌کند: هنرمند انقلابی باید به مسائل جهانی ورود کند و هنر انقلابی در عرصه بین الملل به نمایش درآید. باید راهکاری اندیشید تا بتوان این ادبیات را بین المللی کرد و با مدیریت خوب می‌توان این هنر را به منطقه صادر کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، بهنام کاوه از جمله هنرمندان فعال در حوزه تئاتر است که فعالیت خود را از سال ۸۲ در عرصه هنرهای نمایشی آغاز کرده و از سال ۸۹ به‌صورت مستمر در حوزه تئاتر خیابانی فعالیت می‌کند.

پنج سال حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر، حضور در جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان و… از جمله فعالیت‌های «کاوه» در عرصه تئاتر است.

وی چندین تندیس و جایزه در حوزه‌های کارگردانی، نویسندگی، بازیگری، طراحی بروشور، طراحی لباس و طراحی صحنه دریافت کرده است.

کاوه، سال ۹۶ نفر برگزیده هنر انقلاب در بخش اسلامی شد و علاوه بر آن انجمن نمایش کشور از او به‌عنوان هنرمند فعال تقدیر کرد.

هفته هنر انقلاب اسلامی هر سال مصادف با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در بیستم فروردین ماه آغاز می‌شود که در سال ۱۴۰۰ هفته هنر انقلاب اسلامی دو روز زودتر و در تاریخ هجدهم فروردین ماه تا بیست و پنجم فروردین ماه برگزار شده است.