همکاری فستیوال زوریخ با جشنواره تئاتر دانشگاهی

دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی و مدیر فستیوال زوریخ در دیداری برای اجرای نمایش‌های برگزیده دو جشنواره در ایران و سوییس توافق کردند.

دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی و مدیر فستیوال زوریخ در دیداری برای اجرای نمایش‌های برگزیده دو جشنواره در ایران و سوییس توافق کردند.

به گزارش تئاتر آنلاین، ساندرو لونین (sandro lunin)، مدیر فستیوال زوریخ در دیداری که با بهنام نوایی دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی داشت به شباهت‌های موجود در رویکرد جشنواره تئاتر دانشگاهی و نگاه کلی فستیوال از منظر انتخاب داوران و جنس داوری‌ها اشاره کرد و از علاقه خود به تماشای آثار گروه‌های دانشجویی ایرانی خبر داد.

وی همچنین در جریان جزئیات و سابقه‌ای از برگزاری هجده دوره جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران قرار گرفت و پیرامون رویکرد جشنواره نوزدهم به بحث و تبادل نظر با مسئولان و اعضای دبیرخانه پرداخت.

مدیر فستیوال زوریخ، رویکرد جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران در معرفی جوانان به عرصه مدیریت فرهنگی – هنری و داوری آثار را از جمله عواملی توصیف کرد که روزآمدی و ایجاد تنوع این رویداد تئاتری را در پی دارد.

بهنام نوایی و ساندرو لونین در این دیدار پیرامون برقراری تبادلاتی بین دو جشنواره توافق کردند. به این ترتیب مقرر شد آثار برگزیده جشنواره تئاتر زوریخ برای اجرا در جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران به دبیرخانه معرفی شوند. همچنین طبق این توافق، نماینده‌ای از مدیران فستیوال زوریخ در طول برگزاری نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی راهی ایران می‌شود تا به عنوان مهمان به تماشای آثار دانشجویان نشسته و یک نمایش را برای اجرا در فستیوال زوریخ انتخاب ‌کند.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر دانشگاهی ایران اردیبهشت و خرداد سال ۹۵ به دبیری بهنام نوایی برگزار می‌شود.