15

جشنواره استانی رضوان که در مهر ماه ۹۲ برگزار شد باعث شد تا با دو هنرمند این جشنواره گفتگویی داشته باشیم.

·         من سحر رضوانی متولد ۱۳۶۷ (اردیبهشت) هستم، لیسانس ادبیات فارسی و دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی. فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۵ در تئاتر به عنوان بازیگر آغاز کردم. هم اکنون در عرصه ی نمایش نامه نویسی فعالیت دارم.

    ·         کشف استعداد در جشنواره ها

یک کارگردان و نویسنده تئاتر در خصوص جشنوراه تئاتر استانی رضوان در گفتگوی اختصاصی با نخست نیوز گفت: هر ساله جشنواره استانی در مشهد برگزار می شود، شهرستان ها حضور کم رنگ دارند که دلیل آن هم امکانات کم آنها و همین امر هم باعث می شود تا همیشه مشهد میزبان باشد. البته تماشاگر در مشهد بیشتر است.

سحر رضوانی در ادامه از جشنواره استانی گلایه ای اقتصادی کرد و افزود: بودجه اختصاص داه شد به هر نمایش کم است. ورودی ۵۰۰ هزار تومان بود که امسال به ۳۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

این بازیگر جوان تئاتر رقم دریافتی هر نمایش را نسبت به هزینه هایی همچون طراحی دکور، لباس و پوستر را ناچیز دانست.

وی بیان می کند: هیچ چیز را نمی شود در جشنواره پیش بینی کرد و همه چیز سلیقه ای است.

رضوانی بهترین مکان برای کشف استعدادها را در جشنوراه ها می داند و عنوان دارد: یکی از بازیگرانی که در جشنواره استانی مهر ماه ۹۲ بازی کرد “مارال عبدالهی” بود که در جشنوراه دانشجویی با او آشنا شدم.

سحر از نبود کارگاه های بازیگری و آکادمیک و دانشگاه بازیگری در مهشد انتقاد کرد.

من مارال عبدالهی متولد ۱۳۶۹ هستم، لیسانس معماری و از سال ۱۳۹۰ فعالیت تئاتریم را آغاز کردم.

    ·         اولین علاقه من بازیگری است

“مارال” که یافته هنری “رضوانی” است بازیگری را اولین علاقه خود می داند و می گوید: حس روانشناسی دارد ، برای من خیلی رمز آلود است.

عبدالهی که اولین تجربه حرفه ای خود در جشنوراه استانی اخیر گذارنده گفت: اینکه باید نقش یک نمایشی رو بازی که به شخصیت تو ربطی نداره جذابیت خواص خودش رو دارد.

در پایان صحبت های “عبدالهی” “رضوانی” درباره خصوصیت یک بازیگر خوب اشاره دارد: اولین فاکتور صدا و بیان خوب و گیراست، صدا اولین گزینه “مارال” است.

نمایش “رقص پشت کژدم ها”
این نمایش که در مهر ماه ۹۲ در جشنوراه استانی رضوان اجرا شد، کاری از گروه تئاتر نیمکت است، سحر رضوانی نویسنده و کارگردانی کرده است.

در این نمایش ستایش رجایی نیا، نرگس آمنده، مارال عبدالهی و سپیده کلالی ایفای نقش کرده اند.

خلاصه نمایشنامه:
ماه پری دختری آمده از افسانه‌ها و اسطوره‌های زابلستان از دلواپسی‌ها و ترس‌های خود می گوید همراه با زنانی که همچون او در اتاقی در یک بیمارستان اسیر شده اند و درگیر بیماری‌ها و دلواپسی‌های امروزی می باشند، ماه پری همچون یک منجی نجات دهنده زن ها می شود و اوست که تمام سموم این سرزمین را به جسم جذب کرده است تا هوا تازه بماند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :