» آرشیو مطالب » «هملت پشتکوهی» فروردین ۱۴۰۱ به تئاتر شهر می‌آید
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«هملت پشتکوهی» فروردین ۱۴۰۱ به تئاتر شهر می‌آید

اسفند 24, 1400 0

تئاتر «هملت پشتکوهی» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار نمایشی تئاتر شهر است که از روز ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۱ به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی در تالار چهارسو به صحنه می‌رود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئات شهر، «هملت پشتکوهی» یکی از آثار نمایشی جدید تئاتر شهر به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی است که از روز ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در تالار چهاسو میزبان علاقه مندان تئاتر است.

ابراهیم پشتکوهی طی یادداشتی درباره این نمایش توضیح داده است: « هملت پشتکوهی برای من یک تجربه هیجان انگیز است. در تمام ۲۴ سالی که تئاتر کار می‌کنم، هرگز نمایشی تا این حد نزدیک به زندگی کار نکرده بودم. اثری پست ناتورالیستی که ریشه‌هایش در آثار ایبسن و گورکی می‌رسد. خبری از فرم‌ها و تصاویر شاعرانه نیست و مهم ‌ترین و سخت‌ترین کار من در این نمایش نامریی کردن کارگردان است. یک ساعت و نیم از زندگی یک خانواده در داستانی معمایی جنایی به تصویر کشیده شده است. این نمایش اول از همه خودم را غافلگیر کرد و می‌دانم که انسان‌های زیادی با آن می‌خندند و می‌گریند؛ عین خود زندگی.»

در نمایش «هملت پشتکوهی» مهدی عطایی دریایی، مجید کشاورز، گاتا عابدی، افسانه برزکار، یاسمن صیاد دقت کار، غزل لوری، سعید سلیمی و محمد جامه شورانی به عنوان بازیگر حضور دارند.

میراث پدیدار تهیه کننده ، ناصر ابراهیمی مجری طرح، سعید عیسایی و امیرحسین خلیل زاده گروه کارگردانی، نیلوفرسراجی، منشی صحنه، بهرنگ عباسپور طراح صدا، بردیا دهقانی و مجتبا نیری طراحان صحنه، فاطیما پشتکوهی طراح لباس، هادی علیشاپور طراح نور، خیام مویدی و عیسا جنگانی طراحان پوستر، سهراب خان زاده و امین عطارنژاد عکاس، محمد لهاک مدیر روابط عمومی و تبلیغات و مدیر اجرایی، مریم بصیری فر مدیر برنامه ریزی، امیرحسین شیخان و بهار بلغاری گروه روابط عمومی، مجید انصاری دستیار مجری طرح و فریبرزدارایی مدیررسانه دیگر عوامل اجرایی این اثر نمایشی را تشکیل می دهند.

نمایش «احتمالات» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس که طی هفته های گذشته در تالار چهارسو روی صحنه رفته بود، دوشنبه بیست و سوم اسفند به اجرای خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×