» آرشیو مطالب » هدف تبادل اجراهای نمایشی در استان‌های مختلف است
2139675
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

هدف تبادل اجراهای نمایشی در استان‌های مختلف است

مرداد 27, 1395 0

نشست دومین مهرواره «تئاتر ماه» روز چهارشنبه ۲۷ مردادماه در حوزه هنری برگزار شد و طی آن تبادل اجراهای نمایشی در استان‌های مختلف به عنوان یکی از اهداف برگزاری این رویداد تئاتری ذکر شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، در این نشست که با حضور کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و توحید معصومی دبیر دومین مهرواره «تئاتر ماه» برگزار شد، معصومی با ارائه گزارشی از روند شکل‌گیری برنامه‌های این رویداد تئاتری، افزود: در این دوره از مهرواره، ۹ نمایش از ۹ استان چهارمحال و بختیاری، اصفهان، گیلان، البرز، خراسان رضوی، مازندران، خوزستان، قزوین و همدان حضور دارند. مراسم افتتاحیه دومین مهرواره «تئاتر ماه» نیز روز یکشنبه ۳۱ مردادماه، ساعت ۱۸ در تالار مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات نقد و بررسی برای هر کدام از نمایش‌های شرکت کننده در دومین مهرواره «تئاتر ماه»، درباره وضعیت حمایت از گروه‌های شرکت کننده در این رویداد، یادآور شد: تا سقف ۵ میلیون تومان کمک هزینه در اختیار گروه‌های شرکت کننده قرار گرفته است. بحث اسکان و پذیرایی از گروه‌ها نیز بر عهده مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری است و هزینه ایاب و ذهاب گروه‌ها هم توسط مراکز حوزه‌ هنری در هر استان تقبل شده است.

در ادامه این نشست کوروش زارعی درباره هدف از برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار نمایشی حاضر در دومین مهرواره «تئاتر ماه»، اظهار کرد: هدف ما از برگزاری این جلسات، بحث آموزشی است. در کشورهای توسعه یافته منتقد در کنار هنرمند قرار دارد ولی متأسفانه در سینما و تئاتر ما، منتقدان در مقابل هنرمندان قرار گرفته‌اند.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره اهداف برگزاری این رویداد تئاتری، یادآور شد: یکی از اهداف این مهرواره، مواجهه هنرمندان تئاتر استان‌های مختلف با تئاتر پایتخت است تا این مواجهه در بالندگی تئاتر استان‌ها مثمرثمر واقع شود.

وی درباره برخی برنامه‌های مدنظر در دومین مهرواره «تئاتر ماه» گفت: قصد داریم با حضور یک هنرمند نامی سینما و تئاتر از هر استان، زنگ افتتاح نمایش استان مدنظر را به صدا درآوریم. تیمی نیز تشکیل شده است تا مخاطبان جدیدی را اعم از هنرمندان مطرح رشته‌های مختلف هنری برای تماشای آثار مهرواره، دعوت کنند. در این دوره از مهرواره قصد بلیت فروشی برای آثار داریم تا مخاطبان نمایش‌ها تنها به شکل دعوتی نباشند. همچنین با برخی ارگان‌ها صحبت شده تا بلیت برخی سئانس‌ها را با تخفیف خریداری کنند.

در بخش دیگری از این نشست، توحید معصومی با اشاره به اینکه ۶ اثر شرکت کننده در دومین مهرواره «تئاتر ماه» از آثار برگزیده جشنواره سراسری تئاتر «سوره ماه» هستند، افزود: ۳ اثر دیگر هم از تولیدات مستقل استانی هستند.

دبیر دومین مهرواره «تئاتر ماه» تأکید کرد: با حضور رؤسای حوزه‌های هنری استان‌ها قصد داریم بحث تبادل اجراهای نمایشی در استان‌ها را در این مهرواره کلید بزنیم.

در پایان این نشست، از پوستر مهرواره «تئاتر ماه» رونمایی شد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×