هجوم«مایای زنبور»به ۶۰۰ سالن سینمای اروپا

شرکت فیلم‌سازی استودیو ۱۰۰ کشور آلمان اولین پروژه سینمایی خود را تولید می‌کند. این انیمیشن کامپیوتری «مایای زنبور-فیلم سینمایی» نام دارد.

2شرکت فیلم‌سازی استودیو ۱۰۰ کشور آلمان اولین پروژه سینمایی خود را تولید می‌کند. این انیمیشن کامپیوتری «مایای زنبور-فیلم سینمایی» نام دارد.

 به گزارش MrArt، این کمدی اکشن خانوادگی با همکاری شرکت فیلم‌سازی روسی پرمیوم فیلمز تهیه خواهد شد و قرار است یک مجموعه تلویزیونی هم از آن ساخته شود.

با وجود آن که محصولات اروپایی معمولا در ۳۰۰ تا ۴۰۰ سالن سینما به روی پرده می‌روند، اما تهیه‌کنندگان این انیمیشن قصد دارند آن را در سطح بسیار وسیع‌تری اکران عمومی کنند.

به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال،شنیده می‌شود «مایای زنبور – فیلم سینمایی» حداقل در ۶۰۰ سالن سینما به نمایش عمومی در خواهد آمد.

تهیه‌کنندگان فیلم در تلاش هستند تا آن را برای نمایش عمومی در اواسط ماه سپتامبر سال ۲۰۱۴ آماده کنند و از حالا، تبلیغات زیادی را برای آن آغاز کرده‌اند. تا به حال حدود ۵۰ درصد از کار ساخت فیلم به پایان رسیده است.

«مایای زنبور – فیلم سینمایی» اول در روسیه، آلمان و کشورهای آلمانی زبان اروپای غربی و مرکزی به نمایش در خواهد آمد و سپس به روی پرده سینماهای بقیه کشورهای جهان می‌رود.

این فیلم که به صورت سه بعدی تهیه می‌شود یک محصول مشترک روسیه، آلمان و استرالیا است. گفته می‌شود طرف استرالیایی حدود ۱۵ درصد از هزینه‌های فیلم را تامین می‌کند.

امر کارگردانی انیمیشن خانوادگی و ماجراجویانه «مایای زنبور – فیلم سینمایی» را آلکسس استادرمان به عهده دارد. او قبل از این با کمپانی‌های والت دیزنی و شرکت انگلیسی آردمن همکاری داشته و یکی از تکنسین‌های انیمیشن پر فروش «شیر شاه» بوده است.

قصه انیمیشن استاد رمان در دهه هفتاد میلادی رخ می‌دهد و درباره یک زنبور کوچولوی کنجکاو به نام مایا و دوست صمیمی او ویلی است.

این دو تلاش می‌کنند کندویی را که در آن زندگی و کار می‌کنند از خطر نابودی نجات دهند. شخصیت خبیث قصه فیلم  مشاور ملکه زنبورهاست که موجودی طماع است و می‌خواهد عسل کندو را برای خود بردارد.

تهیه‌کنندگان «مایای زنبور – فیلم‌سینمایی» از آن به عنوان یکی از بزرگترین و مطرح‌ترین پروژه‌های سینمایی قاره اروپا در سال ۲۰۱۴ اسم می‌برند و نسبت به موفقیت مالی و انتقادی آن مطمئن هستند.

احتمال زیادی وجود دارد امر توزیع بین‌المللی این انیمیشن خانوادگی و ماجراجویانه را کمپانی والت دیزنی به عهده بگیرد. رسانه‌های گروهی اروپا می‌گویند «مایای زنبور – فیلم سینمایی» یکی از امیدهای اصلی اسکار سال آینده در رشته بهترین فیلم انیمیشن است.