نگذاریم آواز ایرانی فراموش شود

وحید تاج خواننده آلبوم “برف‌ خوانی” با ابراز خرسندی از استقبال مردم از انتشار این اثر، بر لزوم حفظ هنر آواز ایرانی تاکید کرد.

وحید تاج خواننده آلبوم “برف‌خوانی” با ابراز خرسندی از استقبال مردم از انتشار این اثر، بر لزوم حفظ هنر آواز ایرانی تاکید کرد.

وحید تاج در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه حضور در آلبوم “برف‌خوانی” تجربه متفاوتی برای وی در عرصه خوانندگی بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه از زمان انتشار این آلبوم که هنوز در بسیاری از فروشگاه‌های فرهنگی تهران و شهرستان‌ها به طور کامل توزیع نشده است، شاهد استقبال خوبی از سوی مخاطبان بودیم که امیدوارم با توجه به شکل تازه و متفاوت اثر بیشتر از اینها نیز مورد استقبال علاقه‌مندان موسیقی ایرانی قرار گیرد.

وی افزود: به اعتقاد من آلبوم “برف‌خوانی” به دلیل اینکه قطعه‌های آوازی را هم در خود دارد می‌تواند با اقبال عمومی مخاطبان مواجه شود چرا که آواز هنری است که همه مردم آن را دوست دارند و از شنیدن آن لذت می برند و سر ذوق می آیند. البته با توجه به اینکه  تصانیف و ترانه‌های امروزی با استقبال بیشتری از جانب خوانندگان مواجه می شود اما هنر آواز همچنان جایگاه رفیع و ارزشمند خود را داراست و هیچ گاه به فراموشی سپرده نخواهد شد.

این خواننده موسیقی ایرانی خاطرنشان کرد: قطعا حمایت رسانه ها می تواند در معرفی هنر آواز و قرار گرفتن این هنر والا در ارزشمندترین درجه های هنر موسیقی نقش موثری داشته باشد ضمن اینکه خود هنرمندان نیز باید بیشتر از اینها به آواز توجه کنند.

تاج در بخش پایانی صحبتهای خود پیرامون برپایی کنسرت هایی با محوریت آلبوم “برف‌خوانی” گفت: هنوز هیچ چیز به صورت قطعی مشخص نیست البته مذاکراتی برای برگزاری کنسرت در شهریور ماه امسال شده است اما به دلیل مشخص نبودن برنامه‌ها هنوز نمی توانم خبر قطعی را درباره کنسرت اعلام کنم.

آلبوم “برف‌خوانی” به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی وحید تاج هفته گذشته وارد بازار موسیقی شد. این آلبوم موسیقایی داستان دگرگونی انسانی است که از قیدهای بی‌چون و چرای زندگی جمعی و قدم گذاشتن بر جای پای دیگران خسته است. به جای فرار، جداشدن را انتخاب می‌کند و بر برفهای دوشیزه و بکر قدم می‌گذارد و لذت سفری تازه را تجربه می‌کند.

آلبوم شامل سه بخش مستقل می شود؛ بخش اول با عنوان “برف‌خوانی” با موسیقی شوشتری، بخش دوم با عنوان “آن سوی نقطه‌چین” با موسیقی افشاری و بخش پایانی آلبوم با عنوان “جای پا جویان” در بیات ترک و بیات اصفهان است که از نظر سازبندی، بافت و موضوع از هم متفاوتند

ترانه های این آلبوم از شاعرانی چون محمدرضا شفیعی کدکنی، فریدون مشیری، مولانا، سعید میرزایی و مهدی اخوان ثالث است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.