به گزارش تئاتر آنلاین نمایش مکبث اثری تئاتری که هیچ وقت تمام شدنی نیست بار دیگر به روی صحنه می آید.

کمپانی رویال شکسپیر قصد دارد در پاییز سال جاری اثری جدید از نمایشنامه «مکبث» نوشته ویلیام شکسپیر را روی صحنه ببرد.

به گزارش  تئاتر آنلاین به نقل از سایت کمپانی رویال شکسپیر، «هر حرکت خشونت‌باری عواقب خشونت‌باری به همراه دارد. دنیای طبیعی و سیاسی دگرگون شده و مکبث از این فرصت به نفع خود بهره می‌برد تا بتواند سلسله‌های مختلف را پشت‌سر گذاشته و سرنوشت آن‌ها در دست بگیرد. اما جاه‌طلبی آن‌ها باعث شده تا زندگی همچون کابوسی باشد در دنیایی که مرز میان عشق و نفرت، پیوستن و محو شدن و طبیعی و ماورایی بسیار ناچیز است.»

این روزها کمپانی رویال شکسپیر در حال آماده‌سازی نمایش «مکبث» به عنوان یکی از جدیدترین تولیدات خود است که از ماه اکتبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) در تئاتر استراتفورد روی صحنه خواهد رفت.

«مکبث» از آثار تمام نشدنی ویلیام شکسپیر با نگاهی معاصر و امروزی توسط ویلس ویلسون در مقام کارگردان، اجرا خواهد شد.

روبن جوزف در نقش مکبث، والن کین در نقش لیدی مکبث، جورج آنتون در نقش مک‌داف، ترز بردلی در نقش دانکن از جمله بازیگران جدیدترین اجرای کمپانی رویال شکسپیر انگلستان از نمایشنامه «مکبث» هستند.

مکبث اثری از ویلیام شکسپیر

نمایشنامه‌ای تراژیک اثر ویلیام شکسپیر است. این نمایش نامه کوتاه‌ترین تراژدی و یکی از محبوب‌ترین آثار اوست که بنا به اعتقاد بسیاری بین سال‌های ۱۵۹۹ و ۱۶۰۶ میلادی نوشته شده‌است.

اساس تراژدی مکبث وقایع تاریخی اسکاتلند است، اما شکسپیر موافق ذوق و طبع هنری و ادبی خویش تغییراتی در آن داده و حوادث جنگ‌ها را به هم آمیخته‌است.

 

 

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :