4246412

اهواز- اجرای تئاتر «رهسپار خیمه‌ها» برای اولین بار توسط یک گروه نمایشی از خوزستان در حرم رضوی با استقبال مخاطبان همراه بود به شکلی که برای اجرای بیشتر درخواست شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، نویسندگی و کارگردانی این نمایش خیابانی به عهده «مصطفی بوعذار» است و این نمایش با استفاده از عناصر تعزیه نیز روایتگر زائر جنوبی است که در مسیر سفرش اتفاقاتی رخ می‌دهد.

این نمایش عاشورایی با موضوع «شهدای مدافع حرم» و «اربعین حسینی» در قالب تور نمایشی در ۱۰ استان مختلف کشور به اجرای عمومی خواهد پرداخت.

۸ اجرای نمایش خیابانی «رهسپار خیمه‌ها» در روز تاسوعا و عاشورای حسینی به نیت امام هشتم در صحن انقلاب اسلامی، پیامبر اعظم، غدیر، و آزادی، میزبان خیل عاشقان امام هشتم و عزاداران حسینی بود.

اجرای تئاتر «رهسپار خیمه‌ها» برای اولین بار توسط یک گروه نمایشی از خوزستان در حرم رضوی با استقبال مخاطبان همراه بود به شکلی که برای اجرای بیشتر درخواست شد.

این تور نمایشی در قالب دوازدهمین دوره تئاتر دینی صاحبدلان به همت مرکز هنرهای نمایشی و مشارکت تشکل‌های دینی و هیئت‌های مذهبی در استان‌های خوزستان، لرستان، البرز، قم، مرکزی، همدان، تهران، خراسان رضوی، گلستان و مازندران تا پایان دهه دوم محرم ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر، پیش از این نمایش خیابانی «رهسپار خیمه‌ها» در حرم مطهر کریمه اهل‌البیت حضرت معصومه سلام الله علیها در قم اجرا شده بود.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :