بیست و یکمین دوره‌ی نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند»، روز جمعه، 15 شهریور ماه در گالری گلستان برپا می‌شود.

لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی برپایی این نمایشگاه گفت: بیست و یکمین دوره‌ی نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» با حضور 177 اثر از 163 هنرمند برگزار می‌شود. این رویداد که از سال 71 هر تابستان در گالری گلستان برپا می‌شود، آثاری از هنرمندان پیشکسوت و جوان را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

او افزود: علاوه بر حضور هنرمندان نامی، آثار بسیار زیادی را از جوانان هنرمند در قالب لوح فشرده دریافت کردیم. قرار بود داوری آثار بر عهده‌ی یک گروه کارشناسی باشد، اما در نهایت خود من کارها را برای حضور در نمایشگاه انتخاب کردم.

گلستان همچنین عنوان کرد: در این دوره از نمایشگاه هم مثل دوره‌های قبلی آثار برای نمایش و فروش گذاشته می‌شوند و از 200 هزار تومان تا 250 میلیون تومان قیمت گذاری شده‌اند.

مدیر گالری گلستان در ادامه به نمایش دو تابلوی نقاشی از سهراب سپهری در این دوره اشاره و اظهار کرد: دو اثر نقاشی از این شاعر در روزهای اول و سوم نمایشگاه رونمایی می‌شود. تابلوی اول که روی کاغذ است 200 میلیون تومان و اثر دوم که گران‌ترین اثر نمایشگاه و نقاشی روی بوم است، 250 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

او همچنین درباره‌ی تفاوت این دوره از نمایشگاه با دوره‌های قبلی گفت: هدف من از برپایی چنین نمایشگاهی کشف و حمایت از استعدادهای جوان است؛ برای همین سعی کردم در انتخاب آثار هنرمندان جوان سخت‌گیری بیشتری داشته باشم. کارهای رسیده از هنرمندان جوان خیلی عالی بودند و بسیاری از آن‌ها اولین بار است که آثار خود را برای نمایش در یک نمایشگاه عمومی عرضه می‌کنند.

گلستان ادامه داد: در این دوره، کارهای خوبی از هنرمندان معروف ایرانی در نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد که از آن‌ها می‌توان به محمد احصایی، حسین زنده‌رودی، پروانه اعتمادی، غلامحسین نامی و اردشیر محصص اشاره کرد.

نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» از 15 شهریور تا 14 مهرماه در گالری گلستان به آدرس خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 برپاست.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :