0443نمایشگاه نقاشی‌های «هدی کاشی‌ها» و «یاسمن صفا» روز گذشته در گالری اعتماد پیش روی هنر دوستان قرار گرفت.

هدی کاشی‌ها در مقدمه کوتاهی درباره تازه‌ترین مجموعه نقاشی‌هایش نوشته است:

«تو انتخاب نمی‌کنی، فقط زاده می‌شوی، بی هیچ سوالی رها شده در میان انبوه آدم‌های سرگشته روزمرگی تلخ هستی خویش.

جبر آفرینش تو را به ناکجای طبیعت از دست رفته می‌کشاند و تنها می‌گذارد. من کیستم و کجای این هستی ایستاده‌ام؟

با سوالی پیاپی، بی هویت و بلاتکلیف در سرنوشتی معلق میان آسمان و زمین.

آدم‌ها، آدم‌ها…

با کوله‌باری از خاطرات خمپاره خورده در کنار قهرمانانی که ساخته و نابود می‌شوند، زندگی را تا سر حد جنون پیش می‌برند. جنون زندگی تاریخ را رقم می‌زند.

پرواز کن…بنگ بنگ…

بادکنکی با آسمان رفت، آرام و سبک.»

همچنین وحید شریفیان در بخشی از مقدمه‌اش درباره مجموعه نقاشی‌های یاسمن صفا نوشته است: «مناظر پایانی دورنماهایی است که شاید بارهای دیده‌ایم، اما چیزی در آنها از تمام شدن می‌گوید. لحظاتی‌اند میان اتفاق و لحظه‌ای قبل از آن. اینجا اتفاق روی لبه است و لبه نه معمولی مثل پرتگاه و هدفش نه چیزی مثل زندگی است. شی با فضایی مرموز است و هدفش خود منظره است. مهمانی ناخوانده شیاد که فضا را از آن خود کرده است.

انتفاقی نادر است که در لحظه‌ای اول به چشم نمی‌آید. مثل سنگی که بعد از پیچ جاده در انتظار است، وجود دارد و مترصد است. با فضایی کلی بیگانه نیست، بخشی از آن است، بخشی از آن می‌تواند باشد و همین کل فضا را می‌تواند نگران کند.فضایی که با خیال امن چشمانمان در آن قدم می‌زند ناگهان همه چیز تحت کنترل آن چیز دیگر قرار می‌گیرد….»

این دو نمایشگاه تا 22 اسفندماه در گالری اعتماد ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 به نشانی نیاوران، میدان یاسر، خیابان صادقی قمی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست پلاک 4 از این مجموعه دیدن کنند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :