» آرشیو مطالب » نمایشنامه‌خوانی «زندانی خیابان دوم» در سالن اصلی عمارت ارغوان
نمایشنامه خوانی
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

نمایشنامه‌خوانی «زندانی خیابان دوم» در سالن اصلی عمارت ارغوان

آذر 4, 1402 زمان مطالعه: 2 دقیقه 6

نمایشنامه خوانی «زندانی خیابان دوم» نوشته نیل سایمون و به کارگردانی محسن بسطامی در سالن اصلی عمارت ارغوان به روی صحنه می رود

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین، نمایشنامه خوانی «زندانی خیابان دوم» نوشته نیل سایمون و به کارگردانی محسن بسطامی در تاریخ چهارم، یازدهم و هجدهم آذرماه ۱۴۰۲ در سالن اصلی عمارت ارغوان ساعت ۲۱ روی صحنه می رود.
این نمایش سومین اجراخوانی گروه هنری تئاترون محسوب می شود.

بسطامی درباره شخصیتهای نمایش زندانی خیابان دوم می گوید : شخصیت های نیل سایمون در این نمایش ، با چالش هایی دست به گریبانند که قابلیت تبدیل به اثر تراژدی را دارند. ولی جنبه متفاوت نیل سایمون از دیگر درام نویسان هم عصر خود در به تصویر کشیدن کمدی های رنج آوریه که شخصیت های نمایش حرفهای خنده دار می زنند یا کارهای خنده دار انجام می دهند. و این رفتارها کاملا با بدبختی هایی که آنها دارند در تضاد کامل هستند.

محسن بسطامی کارگردان نمایشنامه خوانی

در ادامه محسن بسطامی درباره نحوه کارگردانی این نمایش گفت: بازیگران برای نزدیک شدن به روح کاراکترها، تمرینات متعدد و طولانی را پشت سر گذاشتند. این تمرینات برای دست یافتن به احساسات شخصیتهای نمایش بر پایه تخیل و تمرینات متعدد فن بیان و بدن که توسط دستیارانم آقای امین کاشفی (بیان) و خانم نگین اقتصادی(بدن) بازیگران را آماده ورود به تمرینات می کردند.
کارگردانی این نمایش در ابتدا با تحلیل شخصیتهای نمایش و صحبت درباره دیدگاه نویسنده با بازیگران گفتگو صورت می گرفت و سپس وارد تمرینات و اتودهای هدفمندی شدیم که بازیگران به متن و روح نمایش هر چه بیشتر نزدیک تر شوند.

در خلاصه این نمایشنامه آمده است:

مل ادیسون و همسرش ادنا در طبقه چهاردهم آپارتمانی در خیابان دوم منطقه منهتن نیویورک زندگی می کنند. شرکتی خصوصی که مل کارمند آنجا بوده، به دلیل رکود اقتصادی کشور، ناچار به تعدیل نیرو می شود و به همین خاطر ، مل از کار بیکار می شود.
او تا چند روز موضوع را به ادنا نمی گوید ولی وقتی به آپارتمانشان دستبرد زده می شود تحملش را از دست داده و دچار فروپاشی عصبی می شود. ادنا کار پیدا می کند ولی مل همچنان بیکار است و روزگارش را در آپارتمان سپری می کند.برادرش هری و خواهرانش تصمیم می گیرند به او کمک مالی کنند. مدتی بعد ادنا هم بیکار می شود. حالا آنها باید علاوه بر مشکلات جامعه شهری و دردسر با همسایه هایشان، با مشکل بیکاری هم کنار بیایند.

نمایشنامه خوانی

عوامل نمایشنامه خوانی زندانی خیابان دوم:

نویسنده : نیل سایمون
کارگردان: محسن بسطامی
دستیاران کارگردان: امین کاشفی، نگین اقتصادی
راوی: امیر محمد صمصامی
بازیگران :
علی زینلی
رامک انصافی
رامیار جنانی
شقایق گیلانی
ماهی همتی زاده
پشتیبانی و هماهنگی:
علی بسطامی
مهدی بادپا
تاریخ اجراها:
چهارم، یازدهم، هجدهم/ ساعت : ۲۱
مکان :سالن اصلی عمارت ارغوان

تهیه بلیت از اینجا

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00

تعداد دیدگاهها: 1

  1. شهرزاد پناهی

    باسلام و عرض تشکر از جناب آقای بسطامی فیلم زندانی خ دوم بسیار جذاب بود و شخصیت نقش اول آقای زینعلی هم قد و هیکل بسیار خوبی داشت و هم بسیار خوب و جذاب بازی کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×