» برگزیده » نقاشی های سیاوش ریاحی در نگارخانه احسان
0225
برگزیده

نقاشی های سیاوش ریاحی در نگارخانه احسان

دی 4, 1391 0

درباره نمایشگاه…
نقاشی حرف نیست حرکت است به نا کجا ، حرکت از فرش به عرش ، ریاضت است ، سوختن است و کوفتن مدام بر سندان تجربه . نگارگر ریاضت می کشد ، از پیچ و خم آزمون های سهمگین می گذرد ، چون نوآیینی در گذرگاه تشرف.نقاشی آبستره بنا به تعریف تجربه رها کردن قیود و ظواهر بیرونی اشیا و جست و جوی آزاد معنی ست . به این امید که بتواند از پشت پرده روزمره ، احساسات جدیدی را نزد بیننده اش برانگیزاند ، از این رو در نقاشی آبستره نقاش سعی در ساختارشکنی دارد .از طبیعت فقط برای الهام گرفتن کمک می گیرد و به هیچ وجه عناصر طبیعی را در نقاشی های خود دخالت نمی دهد . این نوع نقاشی بر رنگ و خط و شکل استوار است . همین عناصر باعث هیجان انگیز شدن نقاشی آبستره می شود .

سیاوش ریاحی متولد 13 آذر ماه 1367 در تهران مدرک کامپیوتر خود را گرفتم اما به دلیل علاقه به هنر به خصوص نقاشی فعالیت خود در زمینه طراحی و نقاشی را از سال 1385 در کنار استاد حسین نوروزی شروع کردم.

در این مدت به بررسی مواد و اسلوب های مختلف نقاشی پرداخته ام و همچنین در کنار تجربه در خصوص مواد و متریال های مختلف به تحقیق در خصوص دانش استتیک ( زیبایی شناسی ) نیز پرداخته ام .

به عنوان هنرمند از طبیعت اطراف خود الهام میگیرم و در نقاشی هایم صحنه های رویا هایم و بر اساس احساساتم هر آنچه در ذهن و روحم جاری می شود را بر روی بوم نقاشی به تصویر می کشم  با نقاشی می‌توانم  به منبع آفرینش نزدیک شوم، بپرسم و جواب بگیرم. منبع آگاهی که همگی‌ بدان وصل هستیم، روحی‌ که در همه ما  مشترک است.

آثاری که ارائه کردم Lyrical Abstraction یا اصطلاحا ٌ آبستره شاعرانه یا تغزلی می باشد و هرکدام حرفی جداگانه برای گفتن دارد . در این آثار نوعی حالات عرفانی نیز وجود دارد .

نمایشگاه نقاشی های سیاوش ریاحی از 8دی ماه الی 13 دی ماه در گالری احسان برپا می باشد.

ساعات بازدید 16.30الی 20 برای علاقمندان عزیز می باشد. آدرس: آجودانیه -14شرقی-شماره 22  تلفن 22286143
44852 13844853 26844854 251

44855 658

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×