نقاشی های سیاوش ریاحی در نگارخانه احسان

نمایشگاه نقاشی های سیاوش ریاحی از ۸ دی الی ۱۳ دی ماه‎ در نگارخانه احسان برگزار خواهد شد.سیاوش ریاحی متولد ۱۳ آذر ماه ۱۳۶۷ در تهران مدرک کامپیوتر خود را گرفتم اما به دلیل علاقه به هنر به خصوص نقاشی فعالیت خود…

درباره نمایشگاه…
نقاشی حرف نیست حرکت است به نا کجا ، حرکت از فرش به عرش ، ریاضت است ، سوختن است و کوفتن مدام بر سندان تجربه . نگارگر ریاضت می کشد ، از پیچ و خم آزمون های سهمگین می گذرد ، چون نوآیینی در گذرگاه تشرف.نقاشی آبستره بنا به تعریف تجربه رها کردن قیود و ظواهر بیرونی اشیا و جست و جوی آزاد معنی ست . به این امید که بتواند از پشت پرده روزمره ، احساسات جدیدی را نزد بیننده اش برانگیزاند ، از این رو در نقاشی آبستره نقاش سعی در ساختارشکنی دارد .از طبیعت فقط برای الهام گرفتن کمک می گیرد و به هیچ وجه عناصر طبیعی را در نقاشی های خود دخالت نمی دهد . این نوع نقاشی بر رنگ و خط و شکل استوار است . همین عناصر باعث هیجان انگیز شدن نقاشی آبستره می شود .

سیاوش ریاحی متولد ۱۳ آذر ماه ۱۳۶۷ در تهران مدرک کامپیوتر خود را گرفتم اما به دلیل علاقه به هنر به خصوص نقاشی فعالیت خود در زمینه طراحی و نقاشی را از سال ۱۳۸۵ در کنار استاد حسین نوروزی شروع کردم.

در این مدت به بررسی مواد و اسلوب های مختلف نقاشی پرداخته ام و همچنین در کنار تجربه در خصوص مواد و متریال های مختلف به تحقیق در خصوص دانش استتیک ( زیبایی شناسی ) نیز پرداخته ام .

به عنوان هنرمند از طبیعت اطراف خود الهام میگیرم و در نقاشی هایم صحنه های رویا هایم و بر اساس احساساتم هر آنچه در ذهن و روحم جاری می شود را بر روی بوم نقاشی به تصویر می کشم  با نقاشی می‌توانم  به منبع آفرینش نزدیک شوم، بپرسم و جواب بگیرم. منبع آگاهی که همگی‌ بدان وصل هستیم، روحی‌ که در همه ما  مشترک است.

آثاری که ارائه کردم Lyrical Abstraction یا اصطلاحا ٌ آبستره شاعرانه یا تغزلی می باشد و هرکدام حرفی جداگانه برای گفتن دارد . در این آثار نوعی حالات عرفانی نیز وجود دارد .

نمایشگاه نقاشی های سیاوش ریاحی از ۸دی ماه الی ۱۳ دی ماه در گالری احسان برپا می باشد.

ساعات بازدید ۱۶٫۳۰الی ۲۰ برای علاقمندان عزیز می باشد. آدرس: آجودانیه -۱۴شرقی-شماره ۲۲  تلفن ۲۲۲۸۶۱۴۳