» برگزیده » نقاشی شبنم منادی زاده در نگارخانه احسان
برگزیده

نقاشی شبنم منادی زاده در نگارخانه احسان

مهر 5, 1391 0

نمایشگاه نقاشی های شبنم منادی زاده از 7مهر الی 12 مهر در گالری احسان برپا خواهد بود. ساعات بازدید 16.30 الی 20 روزهای هفته.

درباره نمایشگاه

من به عنوان معمار مجذوب ساختار زیربنایی یا شطرنجی‌ هستم که قبل از طراحی باید در نظر گرفت. اندازه گذاری که نتیجه ساختار می‌ باشد،  چه اساس متریک داشته باشد، چه فوت و اینچ، و چه وجب، روابطی را به وجود می‌ آورد که در اصل یاد آوری می‌کند که همه عناصر و عوامل به هم وصل با مربوطند . همه میدانیم که قبل از به وجود آمدن ساختمانی به چه اندازه این خطوط فرضی‌ حائز اهمیت هستند.

آنچه  که ما در مدارس معماری و فنی‌ یاد میگیریم، هر چند لایه های متعدد اطلاعاتی را دارا باشند ، به ساختار پیدایش موجودات در دنیای طبیعی نمی رسند. طبیعت هشیار این لایه ها را در میلیونها بار و با میلیون‏ها شرائط متفاوت به وجود آورده که تنها با مفهوم “هوشیاری”،  “آگاهی‌”، و “هوشمندی ” می‌توان آن را بیان  کرد. در تورها و شبکه های مختلف و تو در توی طبیعت لایه های جسمی، احساسی، روانی‌، و غیره ایی  پدید می‌ آید که درک ما از آن ناکافی، و ناقص است.

یک ماتریکس پیچیده که بانی‌ به وجود آمدن میلیون ها ارگانیسم و ترکیبات زنده در  روز می‌  باشد.

به عنوان هنرمند از این سازمان الهام میگیرم و در نقاشی هایم صحنه های رویا هایم را به تصویر میکشم. مسلما این صحنه ها از فیلترهای روح، درک از هستی، و  احساساتم عبور میکنند و وسیله ایی  میشوند تا خودم را و دنیای اطرافم را بهتر بشناسم. با نقاشی می‌توانم  به منبع آفرینش نزدیک شوم، بپرسم و جواب بگیرم. منبع آگاهی  که همگی‌ بدان وصل هستیم، روحی‌ که در همه ما  مشترک است.

موضوع هایی‌ که به آن علاقه دارم نمایش نمادین و رمزی، مناظر، اساطیر، پیشرفت  روحی، و ادیان هستند. از  اشیایی که مرا به خود جلب میکنند، تار و پود پارچه است  چرا که عموما ساختاری عمودی و افقی دارند، گبه ها و رنگ بندیشان هستند،  زیرا که رج ها در عین همسانی نا  همگونند. همچنین پنجره های مساجد کنجکاوی مرا بسیار تحریک میکنند،  زیرا دارای اجزایی هستند که متمایز و خاص و در عین حال با دیگر اجزا سمفونی زیبایی ‌ را مشعشع می‌  کنند.

شبنم منادی زا ده در سال 1350 در شهر تهران متولد شده و در حال حاضر در شهر دوسلدرف آلمان زندگی‌ می‌کند. وی تحصیلات خود را در رشته نقاشی آغاز کرد و پس از دیپلم نقشه کشی‌ در رشته معماری تحصیلات خود را به پایان رسانید. او در نمایشگا‏های انفرادی و گروهی مختلفی‌ شرکت کرده است.

آجودانیه -14شرقی-شماره 22    تلفن 22286143

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×