نفس تازه تالارهای نمایشی پایتخت با اجرای 11 نمایش

11 نمایش با پایان سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تئاترشهر، تماشاخانه ایرانشهر، تالار مولوی، تالار حافظ و تماشاخانه فردوسی به صحنه می رود.

 11 نمایش با پایان سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تئاترشهر، تماشاخانه ایرانشهر، تالار مولوی، تالار حافظ و تماشاخانه فردوسی به صحنه می رود.

به گزارش MrArt ، با پایان یافتن سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، جریان اجرای عمومی تالارهای نمایشی پایتخت که اغلب آنها در زمان برگزاری جشنواره میزبان این رویداد هنری بودند با اجرای 11 از امروز (یکشنبه 15 بهمن ماه) بار دیگر از سر گرفته شد.

** ˈتن تنˈ و ˈهملتˈ در تماشاخانه ایرانشهر

مجموعه تماشاخانه ایرانشهر با دو نمایش ˈتن تن و راز قصر مونداسˈ به کارگردانی آروند دشت آرای از ساعت 19 و 30 دقیقه در سالن شماره یک و ˈهملتˈ از ساعت 19 در سالن استاد سمندریان میزبان علاقمندان به هنرهای نمایشی است

در نمایش 90 دقیقه ای ˈتن تن و راز قصر مونداسˈ هنرمندانی چون حسن معجونی، سعید چنگیزیان، محسن حسینی، سحر دولتشاهی، شبنم فرشادجو، طناز طباطبایی، کاظم سیاحی، اشکان صادقی، اشکان جنابی، مهدی بجستانی، حمید فلاحی، داریوش فائزی، هومن کیایی، امیرحسین طاهری، آرزو عالی، امیر رجبی، شهریار فرد، امین موحدی‌پور و شقایق کفیلی و در نمایش 75 دقیقه ای ˈهملتˈ آتیلا پسیانی، صابر ابر، بهناز جعفری، ستاره پسیانی، شیرین فرشباف و داریوش موفق به ایفای نقش می پردازند.

** اجرای ˈاپرای حافظˈ در تالار فردوسی

اپرای عروسکی ˈحافظˈ به کارگردانی بهروز غریب ‌پور که دور جدید اجراهای عمومی خود را از 26 دی ماه و همزمان با سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر آغاز کرده بود و در طول برگزاری این رویداد نمایشی به شکل مستمر اجراهای خود را بر صحنه نمایشی ادامه داد، با پایان این رویداد تا پایان بهمن ماه این اثر را بر صحنه تالار فردوسی به اجرا خواهد برد.

ˈاپرای عروسکی حافظˈ که پیش از این با حضور خوانندگان دیگری اجرا شده بود این بار با تغییراتی در زمینه موسیقی با آهنگسازی بهزاد عبدی و صدای حسین علیشاپور و محمد معتمدی روی صحنه می‌رود.

در این نمایش عروسکی که به زندگی شاعر پر آوازه ایران زمین ˈحافظˈ می‌پردازد خوانندگان دیگری چون اسحاق انور محمد ذاکرحسین، مهدی امامی، هاله سیفی‌زاده، سحر محمدی، مژگان چاهیان، شقایق گلباز، سجاد‌پور قناد، کیوان فرزینریا، هادی فیض آبادی، علیرضا علویان، علیرضا سعیدی، علیرضا مهدی‌زاده، صادق اسحاقی، سیاوش عظیمی، مهدی مهدی قلی، مهدی هدایی، رسول رهو، مهرداد ناصحی، طیب فقیه، بابک صبوری، علی زند وکیل، وصال علوی، علی صوفیان هنرنمایی می‌کنند.

ˈاپرای عروسکی حافظˈ پنجمین کار از گروه عروسکی ˈآرانˈ به کارگردانی بهروز غریب‌پور همه روزه به جز شنبه ها ساعت 19 در تالار فردوسی اجرا می‌شود.

** اجرای دو نمایش ایرانی در تالار مولوی

تالار مولوی این روزها میزبان نمایش ˈآهنگ های شکلاتیˈ به نویسندگی زنده یاد اکبر رادی و کارگردانی مسعود طیبی است.

نمایشنامه ˈآهنگ‌های شکلاتیˈ که اکبر رادی آن را از مهرماه 1382 تا آبان ماه 1383 به رشته تحریر در آورده است، داستان درگیری تاریخی دونسل است. در این اثر تقابل پسر جوان و مرد میانسالی را در پارک می‌بینیم که پسر بر اثر فشارها از خانه بیرون‌زده و زندگی تنها را برای خود برگزیده است. پسر، که جوانی عصیان‌گر است بی‌رحمانه بر همه چیز می‌تازد. مرد میانسال که یاریگر او است با آرمش به تقابل با این جوان عصیاگر بر می‌خیزد و این گفتگو به بررسی ویژگی‌های هر دونسل می‌پردازد و درنهایت هر دوی آنها مسیر جدیدی را طی می‌کنند.

نمایش ˈویرانˈ نوشته محمد منعم و کارگردانی یوسف باپیری اثر دیگری است که در سالن کوچک این مجموعه نمایشی همه روزه به جز شنبه ها ساعت 17 و 30 دقیقه از علاقه مندان هنر نمایش میزبانی می کند.

نمایش مستند‌ ˈویرانˈ که برگزیده بخش نگاه ویژه سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است، روایت یک گروه تئاتر است که می‌خواهند نمایشی را با موضوع زلزله تهران کار کنند.

بهرام افشاری، مهتا پناهی، عباس جمالی، نگین خامسی، معصومه رحمانی، هوتن شکیبا، مرجان قمری، نوید محمدزاده، زارا مولایی به عنوان بازیگر در این اثر نمایشی حضور دارند.

** میزبانی تئاترشهر از پنج اثر نمایشی

نمایش ˈ پلکانˈ نوشته زنده یاد اکبر رادی و کارگردانی هادی مرزبان همه روزه به جز شنبه ها 18 و 30 دقیقه، به مدت 120 دقیقه و قیمت بلیت 12 هزار تومان در تالار اصلی به صحنه می رود .

دانیال حکیمی، ایرج راد، صدر الدین حجازی، علی رامز، محمد برسوزیان، روح الله کمانی، حسین پرستار، مهدی عبادتی، مژگان خالقی، محمد اعلایی، علی خازنی، محمد اسدی، علیرضا ناصحی، مجید غفاری، پرستو دامغانی، عباس شاه محمدزاده و اکبر داودی از جمله بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در تالار چهارسو نمایش ˈداستان نا تمامˈ نوشته و کارگرانی اسماعیل خلج تا 25 بهمن ماه ساعت 19، به مدت 90 دقیقه و قیمت بلیت 10 هزار تومان میزبان علاقه مندان تئاتر خواهد بود.

در این اثر نمایشی که روزهای پنجشنبه و جمعه در دونوبت ساعت ها 17 و 19 به صحنه می رود گلچهره سجادیه، پوریا رحیمی، عزت الله رمضانی فر، علی برجی، محمد علی حسینعلی پور، گیتی قاسمی، مهدی اصغری، کاظم بلوچی، سوسن مقصودلو، سودابه گودرزی، اسماعیل خلج، علیرضا نیلی و مریم بصیری به عنوان بازیگر حضور دارند.

در تالار قشقایی نیز نمایش ˈملیˈ نوشته هنگامه مفید، کارگردانی افسانه زمانی و بازی) وحید آقا پور، گلبرگ ابوترابیان، معصومه کاظمی، پریناز لطف اللهی، فرزین محدث، مهشاد مخبری، مریم معینی و غزاله مرادی ساعت 19 به مدت 60 دقیقه و قیمت بلیت هشت هزار تومان پذیرای تماشاگران تئاتر است.

همچنین نمایش ˈدکلرهˈ نوشته و کار مهدی کوشکی ساعت 17، به مدت 50 دقیقه و قیمت بلیت پنج هزار تومان در سالن انتظار تالاراصلی اجرا می شود. آوا شریفی، زهرا فتحی، لیلی رشیدی و مهدی کوشکی بازیگران این نمایش هستند .

نمایش محیطی ˈپروانه های غمگین من در یک صبح دل انگیز بهاریˈ نوشته سجاد افشاریان و کارگردانی سوگل قلاتیان ساعت 16 و 30 دقیقه به مدت 90 دقیقه و قیمت بلیت پنج هزار تومان اجرا می شود. شیرین فرخنده نژاده، آرش وزیر نظامی، محمد زیگساری، مهدی فرشیدی سپهر، آنالی شکوری، آرمین بشرویه، شکیب شجره و از جمله بازیگران این اثر نمایشی هستند.

** ادامه اجرای نمایش ˈویتسکˈ در تالار حافظ

نمایش ˈویتسکˈ که برداشتی از اثری به همین نام به قلم ˈگئورگ بوشنرˈ نمایشنامه نویس قرن 19 میلادی آلمان است، پیش از آغاز جشنواره تئاتر فجر اجراهای خود را به کارگردانی رضا ثروتی آغاز کرده بود. این نمایش در بخش ˈمسابقه بین المللˈ این رویداد نمایشی نیز حضور داشت و توانست اغلب جوایز این بخش را به خود اختصاص دهد. این نمایش در ادامه اجراهای عمومی خود تا پایان بهمن ماه همه روزه به جز شنبه ها ساعت 19 و 30 دقیقه با مدت زمان 120 دقیقه میزبان مخاطبان هنر نمایش است.

داستان این نمایش درباره مردی به نام ˈویتسکˈ است که از سوی جامعه استثمار می‌شود، پانته آ‌پناهی‌ها، بابک حمیدیان، مرتضی اسماعیل کاشی، ماکان اشگواری، حمیدرضا الله‌بخش، اصغر پیران و آرمین‌هایراپتیان بازیگران نمایش تازه رضا ثروتی هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.