» آرشیو مطالب » «درماندن در وضعیت آخر» در نشست «صدای نمایشنامه‌نویس»
نمایش نامه
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«درماندن در وضعیت آخر» در نشست «صدای نمایشنامه‌نویس»

آبان 29, 1402 زمان مطالعه: 2 دقیقه 1

پنجمین نشست «صدای نمایشنامه‌نویس» با خوانش «درماندن در وضعیت آخر» توسط شکوفه آروین، نمایشنامه‌نویس این اثر در تماشاخانه استاد جوانمرد برگزار می‌شود.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین و به نقل از روابط عمومی کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، در پنجمین نشست «صدای نمایشنامه‌نویس»، دور جدید از سلسله‌ نشست‌های نمایشنامه‌خوانی این کانون، نمایشنامه‌ «درماندن در وضعیت آخر» نوشته‌ شکوفه آروین و با حضور و نمایشنامه‌خوانی نویسنده، ساعت ۱۸:۳۰ روز شنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۲، در تماشاخانه‌ جوانمرد نمایشنامه‌خوانی می‌شود.

شکوفه آروین زادهٔ ۳۰ فروردین ۱۳۶۳، فیلم‌نامه‌نویس، نمایشنامه‌نویس، نویسنده و مدرّس تئاتر است که موفق شده در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به عنوان مهمترین رویداد تئاتری کشور سه بار عنوان نمایشنامه‌نویس برگزیده را در بخش تولید متون کسب کند. آروین دانش‌آموختهٔ کارشناسی معماری از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه الزهرا است. وی همچنین یک دوره مطالعات پژوهشی را در دانشگاه استکهلم به پایان رسانده است. شگوفه آروین به عنوان نویسنده با فصلنامه تئاتر دانشگاهی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی و بنیاد فرهنگی روایت همکاری داشته‌است.

در این رویداد فرهنگی‌هنری، نمایش‌نامه‌ها توسط خودِ نمایش‌نامه‌نویس یا مترجم نمایش‌نامه، نمایش‌نامه‌خوانی و ضبط تصویری می‌شود.

در نشست‌های پیشین «صدای نمایش‌نامه‌نویس»، نمایش‌نامه‌های «مجلس شبیه در ذکر مصائب استاد نوید ماکان و همسرش رُخشید فرزین» نوشته‌ بهرام بیضایی و «هیچ‌کس به ما سلامی نکرد» نوشته‌ قطب‌الدین صادقی و «امپراطور و آشور» نوشته‌ فرناندو آرابال و «مَردخوار» نوشته‌ علی عابدی نمایش‌نامه‌خوانی شده بود.

نمایشنامه خوانی مردخوار

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشستِ نمایش‌نامه‌خوانی می‌توانند در تاریخ یادشده به تماشاخانه‌ جوانمرد واقع در عمارت خانه‌ تئاتر به نشانیِ خیابانِ استاد نجات‌اللهی، خیابانِ سمیه، پلاک ۲۶۰ مراجعه کنند.

درباره نشست » صدای نمایشنامه نویس»

سلسله‌ نشست‌های نمایش‌نامه‌خوانی«صدای نمایش‌نامه‌نویس» به دبیری بهزاد صدیقی و توسط کانون نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، در نخستین شنبه‌ هر ماه در عمارت خانه‌ تئاتر برگزار می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×