» آرشیو مطالب » «نجیب‌زاده‌ای در مسکو» سریال می‌شود/ ایوان مک گرگور در نقش اصلی
4261020
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

«نجیب‌زاده‌ای در مسکو» سریال می‌شود/ ایوان مک گرگور در نقش اصلی

شهریور 5, 1401 0

4261020

ایوان مک‌گرگور بازیگر سریالی شد که با اقتباس از یک کتاب پرفروش ساخته خواهد شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، ایوان مک‌گرگور بازیگر مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان»، بازیگر سریالی شد که با اقتباس از رمان پرفروش «یک جنتلمن در مسکو» ساخته می‌شود.

کتاب «نجیب‌زاده‌ای در مسکو» نوشته آمور تولز که سال ۲۰۱۶ منتشر شد، دوره پر فراز و نشیبی از تاریخ را تصویر می‌کند و شخصیت اصلی آن کنت الکساندر روستوف، فردی است که دادگاه بلشویک‌ها در سال ۱۹۲۲ وی را به حصر خانگی در هتلی مجلل نزدیک کاخ کرملین محکوم می‌کند.

مک‌گرگور در نقش کنت روستوف بازی می‌کند؛ فردی که پس از انقلاب اکتبر روسیه متوجه می‌شود گذشته طلایی‌اش او را در سمت اشتباه تاریخ قرار داده و با توجه به اینکه از اعدام فوری در امان مانده، باید به تبعید در یک اتاق زیرشیروانی در این هتل مجلل رضایت دهد. وی اگر پا بیرون بگذارد با مرگ روبرو می‌شود. سال‌ها می‌گذرد و زندگی پرفراز و نشیب روسیه بیرون از درهای هتل جریان دارد و در این میان روستوف وارد دنیای بسیار بزرگ‌تری از اکتشاف‌های حسی می‌شود و در حالی که زندگی جدیدی را پشت دیوارهای هتل می‌سازد، به ارزش واقعی دوستی، خانواده و عشق پی می‌برد.

مک گرگور که تهیه کننده اجرایی سریال هم است این داستان را شگفت‌انگیز خواند.

این بازیگر ۵۱ ساله اسکاتلندی جایزه گلدن گلوب و امی را در کارنامه دارد و به جز ایفای نقش اوبی-وان کنوبی در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان»، در فیلم‌های متعددی از جمله «مولن‌روژ»، «فرشتگان و شیاطین»، «صید ماهی آزاد در یمن» و «دکتر اسلیپ» بازی کرده است. وی بازیگر تئاتر هم است و سال ۲۰۰۴ به عنوان چهارمین فرد تاثیرگذار در فرهنگ بریتانیا انتخاب شد.

فیلمنامه این سریال را بن ونستور نویسنده «همه مخلوقات کوچک و بزرگ» و «آخرین پادشاهی» نوشته و کمپانی هارپر سازنده «جنگ و صلح» و «پیکی بلایندرز» از سازندگان سریال خواهد بود.

از این رمان تاکنون ۴ میلیون نسخه فروخته شده و بارارک اوباما، تام هنکس و آن پچت از جمله چهره‌هایی بودند که از آن بسیار طرفداری کردند.

این سریال برای پارامونت پلاس ساخته می‌شود و ساخت آن بخشی از استراتژی پارامونت پلاس است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ به رقم ساخته شدن ۱۵۰ برنامه اوریجینال در سطح بین‌المللی برسد. این سریال قرار است سال ۲۰۲۳ در بریتانیا و همه بازارهای بین‌المللی که سرویس پارامونت پلاس در آنها فعالیت دارد به صورت استریم عرضه شود. «یک جنتلمن در مسکو» از اولین درام‌های اوریجینال است که سفارش ساخت آن به بریتانیا داده شده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×