» آرشیو مطالب » «نامه‌های شرجی» خوانده شد/ «دست‌هایت کو مم‌حسن؟»
4116619
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«نامه‌های شرجی» خوانده شد/ «دست‌هایت کو مم‌حسن؟»

فروردین 24, 1401 0

4116619

سومین روز از همایش «هشت روایت از هشت سال مقاومت» با اجرای ۳ نمایشنامه‌خوانی در تالار محراب سپری شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین سومین روز از همایش «هشت روایت از هشت سال مقاومت» نیز سپری شد. در این روز همایش که در تالار محراب برگزار شد، ۳ نمایشنامه «نامه‌های شرجی» شهرام کرمی، «دست‌هایت کو مم‌حسن» رضا گشتاسب و «کانال کمیل» سیدحسین فدایی‌حسین خوانش شد.

در ساعت ۱۸، نمایشنامه‌خوانی «نامه‌های شرجی» به کارگردانی محمدرضا باقری‌نژاد اجرا شد. در این اجرا احمد حامدی، سجاد دبیریان، نسترن صفری، رسول قادری، ساره گندمی و حامد مهینی به عنوان نقش‌خوان حضور داشتند.

«نامه‌های شرجی» قصه پسر جوانی را روایت می‌کند که در تفحص مناطق جنگی پنج نامه پیدا کرده و تصمیم می‌گیرد آن‌ها را به دست صاحبانِ چشم‌انتظار برساند.

همچنین نمایشنامه‌خوانی «دست‌هایم کو مم‌حسن» به کارگردانی محمدحسن ستوده و با حضور احمد روستایی، محمد ستوده، رضا گودرزی، حجت علیپور، هدیه فدایی و معصومه اکبری به عنوان نقش‌خوان، ساعت ۲۰:۳۰ اجرا شد.

«دست‌هایت کو مم‌حسن» روایت مم‌حسن، تنها جوان بازمانده از گروهی دانش‌آموز است که به منطقه جنگی رفته‌اند و به شهادت رسیده‌اند.

سومین اجرای همایش «هشت روایت از هشت سال مقاومت» در روز ۲۳ فروردین نیز نمایشنامه‌خوانی «کانال کمیل» به کارگردانی میثم رمضانی بود.

«کانال کمیل» روایت تنها مبارز باقی‌مانده از عملیاتی‌ست که در کانال کمیل رخ داده و حالا، پس از سال‌ها او در پی یافتن استخوان‌های هم‌رزمانش به منطقه بازگشته است.

این اثر، توسط میثم و مهدی رمضانی، بهروز بیگ‌مرادی، مسعود مومنی، محسن اختیاری، محسن کلاته، سمیه اقبال و محمد قربانی نمایش‌نامه‌خوانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×