» آرشیو مطالب » نامزدهای دریافت جایزه بهترین کارگردانی آمریکا معرفی شدند
4041499
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

نامزدهای دریافت جایزه بهترین کارگردانی آمریکا معرفی شدند

بهمن 8, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، جین کمپیون برای «قدرت سگ»، کنت برانا برای «بلفاست» و دنی ویلنوو برای «تل‌ماسه» از جمله کارگردان‌هایی هستند که امسال برای کسب عنوان بهترین کارگردان سال آمریکا با هم رقابت می‌کنند.

در بخش کارگردانی بهترین فیلم بلند همچنین پل توماس آندرسون برای «لیکوریش پیتزا» و استیون اسپیلبرگ برای «داستان وست ساید» جای دارند.

در این میان بی‌توجهی به جوئل کوئن برای ساخت «تراژدی مکبث»، آدام مک‌کی برای «به بالا نگاه نکن»، شیان هدر برای «کودا»، گی‌یرمو دل تورو برای «کوچه کابوس» و ریوسوکه هاماگوچی برای «ماشینم را بران» از شگفتی‌های امسال بود.

کمپیون به این ترتیب به دومین زن تاریخ سینما بدل شد که برای دومین بار نامزد کسب این جایزه می‌شود. وی نزدیک به ۲۰ سال پیش و در سال ۱۹۹۳ برای ساخت «پیانو» نامزد این جایزه شده بود و در نهایت برای «فهرست شیندلر» اسپیلبرگ این جایزه را کسب نکرد.

در ۱۰ سال اخیر تنها ۲ بار این اتفاق رخ داده که کارگردان دیگری به جز برنده انجمن کارگردان‌های اسکار بتواند به اسکار برسد که یک بار بونگ جون هو برای «انگل» بود که جایگزین «سم مندس» برای «۱۹۱۷» شد و بار دیگر «آنگ لی» برای «زندگی پای» که جای «بن افلک» برای «آرگو» را گرفت.

در بخش بهترین کارگردان برای ساخت فیلم اول – جایزه‌ای که از سال ۲۰۱۵ اهدا می‌شود- مگی‌جیلنهال برای «دختر گمشده»، ربکا هال برای «عبور»، تاتیانا هئوزو برای «دعا برای ربوده شده» و لین مانوئل میراندا برای «تیک، تیک… بوم!» نامزد شده‌اند. مایکل سارنوسکی برای «خوک» و اما سیلگمن برای «شیوا بی‌بی» دیگر نامزدهای این بخش هستند.

انجمن کارگردان‌های آمریکا روز پیش نامزدهایش را برای کارگردانی بهترین فیلم مستند و سریال تلویزیونی هم اعلام کرده بود که ««معراج»، «آتیکا»، «نجات»، «تابستان روح» و «از بین بردن همه بی‌رحمان» را در بخش مستند انتخاب کرد. از این فیلم‌ها ۴ فیلم اول در میان نامزدهای اسکار هم جای گرفته‌اند.

برندگان انجمن کارگردان‌های آمریکا ۱۲ مارس معرفی می‌شوند و در مراسم اهدای جوایز همان‌طور که قبلاً گفته شده بود از اسپایک لی با اهدای جایزه افتخاری این دوره تجلیل می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×