» آرشیو مطالب » «می‌خواستم اسب باشم» به صحنه می‌رود
3986178
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«می‌خواستم اسب باشم» به صحنه می‌رود

آذر 20, 1400 0

3986178

عباس غفاری قصد دارد نمایشنامه «می‌خواستم اسب باشم» نوشته محمد چرم‌شیر را به صحنه ببرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی نمایش، عباس غفاری کارگردان تئاتر که در آخرین فعالیت خود نمایش «سگدو» نوشته محمد چرم‌شیر را در تالار سایه مجموعه تئاترشهر به صحنه آورد که موفق به دریافت جوایزی از سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز شد از اجرای نمایش «می‌خواستم اسب باشم» نوشته محمد چرم‌شیر و به تهیه‌کنندگی مریم نراقی خبر داد.

وی در این باره گفت: «می‌خواستم اسب باشم» بازخوانی کتاب «خاطرات یک دختر جوان» است که سال ۱۳۸۳ توسط انتشارات نیلا منتشر شده است. داستان اصلی که اتفاقات آن در جنگ جهانی دوم می‌گذرد، مستند است و روایتی‌ است از ۴ زن یهودی که به مدت ۴ سال از ترس نیروی‌های آلمانی و نازی در یک زیرزمین خود را حبس کرده‌اند.

غفاری در پایان با بیان اینکه قصد دارد نمایش «می‌خواستم اسب باشم» را در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به صحنه ببرد، عنوان کرد: سه طرح نمایشی را به منظور اجرا مدنظر داشتم که در نهایت نمایشنامه «می‌خواستم اسب باشم» را برای اجرا در سال جاری انتخاب کردم و ۲ طرح دیگر که یکی از آنها بازخوانی پژند سلیمانی از نمایشنامه «باغ آلبالو» اثر چخوف است و «کلفت‌ها» را که توسط محمد چرم‌شیر بازخوانی شده است سال آینده اجرا خواهم کرد.

«می‌خواستم اسب باشم» پس از کسب مجوز اجرا، هفته دوم دی ماه در تماشاخانه نوفل لوشاتو روی صحنه خواهد رفت و اسامی بازیگران به زودی اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×