1337مسئول انجمن موسیقی گلستان گفت: براساس سیاست کلان کشور موسیقی مقامی و محلی اولویت حضور در بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر است.

 به گزارش MrArt فارس ، سید ابوالفضل امیرلطیفی صبح امروز در حاشیه برگزاری این جشنواره در تالار فخرالدین اسعد گرگانی در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر برای سومین سال پیاپی همزمان با تهران در گلستان برگزار می‌شود.

وی افزود: علاوه بر گلستان، قزوین، رشت و یاسوج نیز میزبان این دوره از جشنواره هستند.

حداکثر شش گروه در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در استان‌ها حضور می‌یابند

مسئول انجمن موسیقی گلستان خاطرنشان کرد: معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی ایران براساس توانمندی استان‌ها میزبانان جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر را انتخاب می‌کنند.

امیرلطیفی ادامه داد: به طور معمول حداکثر سه گروه از تهران و سه گروه نیز از استان میزبان برای شرکت در جشنواره پذیرفته می‌شوند.

وی تصریح کرد: شورایی مرکب از مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارشناس مسئول هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول انجمن موسیقی استان در خصوص ترکیب گروه‌های حاضر در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر تصمیم‌گیری می‌کند.

استان‌ها گروه‌های پیشنهادی تهران را انتخاب می‌کنند

مسئول انجمن موسیقی گلستان اظهار داشت: انتخاب گروه‌های موسیقی استانی و پذیرش حداکثر سه گروه از گروه‌های پیشنهادی تهران برعهده این شورا است.

امیرلطیفی اضافه کرد: دو گروه «خاموش» به سرپرستی آرمین جوان بخت و «آواری زمین» به سرپرستی وحید آیریان که ترکیبی از هنرمندان ایرانی و هندوستانی است از سوی تهران برای شرکت در بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر پیشنهاد که توسط شورای مذکور در استان پذیرش شدند.

به گفته وی، گروه‌های «شهریار» به سرپرستی قاسم غیرتمندان و «آوای کتول» به سرپرستی سید احمد حسینی گروه‌های استانی حاضر در این دوره از جشنواره هستند.

محمدتقی رفیع‌زاده، هنرمند پیشکسوت گلستانی، آواز طبری اجرا کرد

مسئول انجمن موسیقی گلستان گفت: به منظور تکریم هنرمندان پیشکسوت، معرفی هنرمندان و موسیقی بومی و محلی و توانمندی‎های موسیقی گلستان قبل از اجرای گروه‎ها، یکی از پیشکسوتان استان به اجرای موسیقی می‎پردازد که بر این اساس شب گذشته محمدتقی رفیع‌زاده، از همکاران مرحوم استاد اکبر محسنی و مرحوم استاد جواد داوری. آواز طبری اجرا کرد.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :