ملاقات ساربانی مسلمان با امام حسین(ع)/ زیارتی که نیمه‌تمام رها شد

نمایش «خورشید کاروان» به قلم مهدی متوسلی در ایام دهه اول ماه محرم در قالب ۱۰ عکس و دیالوگ‌های مرتبط با هر عکس در تئاتر آنلاین مرور می‌شود. به گزارش تئاتر آنلاین، «خورشید کاروان» عنوان اثری نمایشی است که بر اساس نمایش «هیهات» نوشته ابوباسم حیادار و با بازنویسی مهدی متوسلی است. این نمایش که […]

نمایش «خورشید کاروان» به قلم مهدی متوسلی در ایام دهه اول ماه محرم در قالب ۱۰ عکس و دیالوگ‌های مرتبط با هر عکس در تئاتر آنلاین مرور می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، «خورشید کاروان» عنوان اثری نمایشی است که بر اساس نمایش «هیهات» نوشته ابوباسم حیادار و با بازنویسی مهدی متوسلی است. این نمایش که ۳۰ سال است در ایام ماه محرم و صفر اجرا شده، با بهره‌گیری از داستان دیر راهب به واقعه پس از عاشورا می‌پردازد.

«خورشید کاروان» علاوه بر اجرا در شهرهای مختلف ایران در کشورهای دیگر نظیر انگلستان، هلند و امارات نیز روی صحنه رفته است.

زنده‌یاد انوشیروان ارجمند طی ۱۲ سال در نمایش «خورشید کاروان» ایفاگر نقش راهب مسیحی بود و پس از درگذشت این هنرمند با سابقه، جلیل فرجاد ایفای نقش راهب را عهده‌دار شد.

گروه هنر تئاتر آنلاین در ایام دهه اول ماه محرم با همراهی مهدی متوسلی نویسنده «خورشید کاروان»، با انتشار ۱۰ عکس و دیالوگ مرتبط با هر عکس، مروری بر نمایش «خورشید کاروان» دارد.

اولین بخش از این مرور ۱۰ روزه همزمان با روز اول ماه محرم در ذیل منتشر شده است.

«چند روز پیش ساربان مسلمانی را دیدم. او می‌گفت ۲ ماه پیش حسین را ملاقات کرده در حالی که زیارت خانه خدا را نیمه تمام رها کرده و عازم کوفه شده است.

گمان ساربان بر این بود که مولای او، هم اکنون در کوفه باشد.»

نمایش «خورشید کاروان» اولین بار در سال ۱۳۶۹ روی صحنه رفت.