» آرشیو مطالب » معاون امور هنری به دیدار جانباز هنرمند انقلاب اسلامی رفت
4264310
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

معاون امور هنری به دیدار جانباز هنرمند انقلاب اسلامی رفت

شهریور 8, 1401 0

4264310

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل حسین نوری از هنرمندان جانباز انقلاب اسلامی با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان در هفته دولت با حضور در منزل حسین نوری از هنرمندان جانباز انقلاب اسلامی با وی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای دیدار صمیمانه با حسین نوری جانباز هنرمند که محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی و محمود فرهنگ مدیر کانون تئاتر دینی و دبیر رویداد «صاحبدلان» حضور داشتند، حاضران به همراه حسین نوری و خانواده وی به تماشای فیلم مستند «در یک نگاه» به کارگردانی مهدی فارسی نشستند که روایت زندگی این هنرمند جانباز و آشنایی وی با همسرش است.

در ادامه این دیدار حسین نوری به ارائه توضیحاتی درباره آثار خود در عرصه‌های مختلف هنری از جمله سینما، تئاتر، نقاشی و فیلمنامه‌نویسی و بیان برخی از خاطرات خود پرداخت.

همچنین در بخشی دیگری از این دیدار نادیا مفتونی همسر این جانباز هنرمند ضمن بیان فرازهایی از زندگی خود با حسین نوری در مورد فعالیت‌های خود و همسرش توضیحاتی داد.

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی و محمود فرهنگ مدیر کانون تئاتر دینی در ادامه این دیدار به بیان نظرات و راهکارهای خود در خصوص اهمیت و بهره برداری از آثار و متون حسین نوری در عرصه هنرهای نمایشی پرداختند.

در بخش پایانی این دیدار محمود سالاری با ابراز خرسندی از دیدار با این هنرمند سرافراز و با آرزوی سلامتی برای ایشان، ضمن پاسداشت مقام والای جانبازان انقلاب اسلامی و تقدیر از همسر ایشان به سبب عشق و ایثار و فعالیت‌های علمی و هنری، به بیان اهمیت بازنشر هنر انقلابی حسین نوری در سطح داخلی و بین المللی پرداخت و از آمادگی معاونت امور هنری برای نشر و ترجمه آثار برجسته ایشان به منظور ترویج افکار و اندیشه این هنرمند انقلاب اسلامی خبر داد.

حسین نوری نقاش، نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما و از جانبازان نهضت پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. وی با وجود محدودیت‌های جسمی موفق شده در سه عرصه نقاشی، تئاتر و سینما دستاوردهای تخصصی داشته باشد.

نمایش‌هایی که او نوشته و کارگردانی کرده در دوره‌های مختلف جشنواره تئاتر فجر و دیگر جشنواره‌های سراسری حائز رتبه شده است و فیلم‌هایش در کشورهایی همچون ایتالیا، آلمان، هند، کانادا و آمریکا اکران شده و جوایزی را از جشنواره‌های بین‌المللی کسب کرده است.

حسین نوری در بهمن سال ۱۳۸۳ نشان ملی ایثار دریافت کرده است و در شهریور سال ۱۳۹۸ سالن نمایشی تحت عنوان تماشاخانه «حسین نوری» با ارجاع به نام او افتتاح شده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×