مشاور علمی و آموزشی معاونت امور هنری منصوب شد

سمیه صفاری‌احمدآباد مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری شد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری، سمیه صفاری‌احمدآباد را عنوان مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری منصوب کرد. در متن حکم صفاری‌احمدآبادی آمده است: «سرکار خانم […]

سمیه صفاری‌احمدآباد مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری، سمیه صفاری‌احمدآباد را عنوان مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری منصوب کرد.

در متن حکم صفاری‌احمدآبادی آمده است: «سرکار خانم دکتر سمیه صفاری‌احمدآباد؛ با عنایت به شایستگی، تجربیات ارزشمند و تحصیلات تکمیلی سرکار عالی در حوزه پژوهش هنر و مطابق شناخت از توانمندی، تعهد و روحیه دینی و انقلابی که از شما سراغ دارم؛ به موجب این حکم به عنوان مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و به بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان ارجمند و صاحب‌نظران علمی در این عرصه، نسبت به اجرای وظایف محوله و امعان نظر به محورهای ذیل قرین توفیق و تأیید باشید.

– مشاوره در امر آموزش‌های هنری آموزشگاه‌های آزاد هنری و هنرستان‌های هنرهای زیبا
– تشکیل هیأت اندیشه‌وز برای تدوین برنامه‌های منسجم آموزشی در رشته‌های هنری
– ارایه مشورت‌های کاربردی در جهت توسعه کمی و کیفی آموزش‌های هنری در مناطق کم‌برخوردار در راستای عدالت فرهنگی و هنری
– تعامل و ارایه مشاوره با سایر مراکز علمی آموزش‌های هنری به منظور تقویت فعالیت‌های بین‌المللی آموزش هنر

سمیه صفاری‌احمدآباد، متولد ۱۳۶۰ و دارای مدرک دکترای فلسفه هنر از دانشگاه آزاد اسلامی، نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه است.

صفاری‌احمدآباد دارای بیش از ده مقاله علمی _ پژوهشی در مجلات تخصصی هنر است و از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد بوده است.

از جمله سوابق اجرایی او می‌توان به ریاست امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسوولیت مستندسازی کمیته فرهنگ و هنر دینی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم (۱۳۹۶ و ۱۳۹۷)، دبیری علمی سلسله نشست‌های «واکاوی زیبایی‌شناسی مصحف‌نگاری ایرانی _ اسلامی از قرآن‌های خطی تا قرآن‌های چاپ معاصر»، برپایی چندین نمایشگاه نقاشی نقاشی انفرادی و گروهی، ریاست کمیته امور بانوان و خانواده ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سال ۱۳۹۹)، ریاست شورای علمی _ فرهنگی بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۹۹) و … اشاره کرد.