مستند زندگی خسرو شکیبایی آماده اکران شد

اکران فیلم مستند خسرو شکیبایی با عنوان “ساکن صحرای سکوت”، ساخت انیمیشن زندگی حضرت حمزه عموی پیامبر (ص)، تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم عمار…

اکران فیلم مستند خسرو شکیبایی با عنوان “ساکن صحرای سکوت”، ساخت انیمیشن زندگی حضرت حمزه عموی پیامبر (ص)، تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم عمار، امضای تفاهم نامه همکاری خانه سینمای دانشگاهی ایران با جشنواره فیلم و عکس همراه تهران و … از مهمترین اخبار سینمای مستند فیلم کوتاه و انیمیشن در هفته گذشته بود.

به گزارش مهر، خبر اول اینکه فیلم مستند”ساکن صحرای سکوت” با موشوع زندگی و آثار زنده یاد خسرو شکیبایی، اثری است که به تهیه کنندگی سید هادی منبتی و جمشید مشایخی تهیه شده است. در این باره سید هادی منبتی از آماده بودن این مستند برای اکران خبر داد و گفت که مقدمات اکران مدتی است که آماده شده و مراحل اداری نمایش این فیلم کاملا طی شده است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پروانه نمایش آن را برای اکران در سالنهای سینما و پردیس های سینمایی شهرداری صادر کرده است.

بهار خسرو شکیبایی می آید

این فیلم ابتدا قرار بود آبان ماه اکران شود اما گویا شرایط برای اکران در پاییز مناسب نبوده است و منبتی گفت که با توجه به اینکه پروانه نمایش این مستند همچنان اعتبار دارد، مشغول برنامه ریزیهای جدید برای نمایش آن هستیم و به احتمال زیاد بهار سال آینده این فیلم در پردیس سینمایی ملت به نمایش در می آید.

این فیلم مستند که به کارگردانی الهام قره خانی قلم شیوا و مهرتاش مهدوی ساخته شده است درباره زندگی و آثار خسرو شکیبایی است و هنرمندانی چون جمشید مشایخی، آیدین آغداشلو، زنده یاد حمید سمندریان، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، دکتراکبرعالمی، ژاله علو، مرتضی احمدی، علیرضا خمسه، جلال الدین معیریان، کیومرث پوراحمد، بیژن بیرنگ، زنده یاد مسعود رسام، مهدی صباغ زاده، احمدرضا درویش، محمود پاک نیت، مهرانه مهین ترابی، مجید جعفری، مجید جوانمرد، حسین خانی بیک، صدرالدین حجازی، مهرداد صدیقیان و… به تحلیل شخصیت انسانی و هنری خسرو شکیبایی پرداخته اند .

با خبر شدیم که فیلم مستند “بوم های سنگی” به کارگردانی مهدی اسدی که از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است در جشنواره فیلم های”ایرانی” استرالیا نمایش داده می شود.

خبر دیگر اینکه دبیرخانه جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، ۱۵۴۱ اثر دریافت کرده است. این آثار در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس مورد داوری قرار خواهند گرفت.”پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین” توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از ۲ تا ۵ بهمن ماه در قم برگزار می شود.

مهلت جشنواره فیلم عمار تمدید شد

ساخت انیمیشن زندگی حضرت حمزه عموی پیامبر (ص) از دیگر اخبار در حوزه انیمیشن بود که در هفته گذشته منتشر شد. مهدی نظری نویسنده این انیمیشن درباره فیلمنامه این انیمیشن گفت: فیلمنامه با دوران نوجوانی حضرت حمزه آغاز می شود و ادامه پیدا می کند. با توجه به اهمیت حضرت حمزه در میان شخصیت های اسلامی، به این موضوع پرداخته ایم.

خبر دیگر اینکه نخستین نشست مطبوعاتی جشنواره فیلم عمار برگزار شد. در این نشست مهلت ارسال آثار تا ۱۵ آذر تمدید شد. نادر طالب زاده دبیر سومین جشنواره فیلم کوتاه عماردرباره این جشنواره گفت که جشنواره فیلم عمار درصدد است سهم اندیشه انقلابی را احیا کند و جریان جدید فیلمسازی انقلاب را از زیر آوار فضاهای روشنفکری و غرب زده بیرون آورد.

خبر آخر اینکه رئیس”خانه سینمای دانشگاهی ایران” از امضای تفاهم نامه همکاری با جشنواره فیلم و عکس همراه تهران به منظور برگزاری نشست های تخصصی سینما در دانشگاه ها خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.