مستند “بوی سرب، بوی علف” برای جشنواره فجر

مانلی شجاعی‌ فر از آماده کردن مستند بلند “بوی سرب، بوی علف” برای حضور در جشنواره فیلم فجر امسال خبر داد.

1157مانلی شجاعی‌ فر از آماده کردن مستند بلند “بوی سرب، بوی علف” برای حضور در جشنواره فیلم فجر امسال خبر داد.

به گزارش سه نسل، مانلی شجاعی‌فر درباره  فیلم جدیدش به مهر گفت: این کار یک مستند ۶۰ دقیقه‌ای درباره تقابل زندگی شهری و روستایی است و تمام تصویربرداری آن در منطقه سیاهکل، رشت و دیلمان انجام شده است.

وی افزود: مدت‌ها بود که می‌خواستم این فیلم را بسازم اما درگیر پروژه سینمایی بودم. خوشبختانه در ساخت فیلم سینمایی “کار دشوار دیوانگی” وقفه‌ای افتاد به همین دلیل تصمیم گرفتم سراغ تولید این مستند بروم.

شجاعی‌فر ادامه داد: فیلم کاملا یک مستند داستانی نیست و در اصل به زندگی زنی می‌پردازد که زادگاهش روستایی حوالی سیاهکل است. او هم اکنون کارمند یک اداره است و از فضای روستا دور شده و درگیر زندگی شهری شده‌است. در میان خاطرات او در فیلم و نمایش زندگی روزمره‌اش تصاویری از روستا هم به تصویر کشیده می‌شود.

شجاعی‌فر در ادامه عنوان کرد: طی چند روز گذشته تصویربرداری تمام شده‌است و به‌زودی تدوین توسط صفرزاده آغاز می‌شود.

به گفته وی، عوامل این مستند که از اهالی همان منطقه تصویربرداری بودند عبارتند از پیش‌احسان؛ تصویربردار، حمید سلیمان‌زاده؛ صدابردار و ادهم صفرزاده؛ تهیه‌کننده.

وی همچنین درباره اکران فیلم سینمایی “میگرن” گفت: فیلم پروانه نمایش دارد اما هم اکنون یک نسخه ۳۵ از کار را در اختیار حوزه هنری قرارداده‌ایم تا در صورت نبودن مشکل، سینماهای این مرکز را در اختیار بگیریم.

شجاعی‌فر درباره ساخت فیلم جدید خود عنوان کرد: ما موافقت اولیه این فیلم را از اتحادیه تهیه‌کنندگان گرفتیم ولی هنوز جوابی از ارشاد دریافت نکرده‌ایم. امیدوارم به زودی به نتیجه برسیم. البته “کار دشوار دیوانگی” برای جشنواره سال آینده آماده می‌شود.