» آرشیو مطالب » مستقل‌ها توان اجرا در سالن خصوصی را ندارند
3690250
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

مستقل‌ها توان اجرا در سالن خصوصی را ندارند

بهمن 24, 1399 0

3690250
کارگردان نمایش «سگدو» از آثار برگزیده سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر اعلام کرد در صورت موافقت مدیران سالن‌های دولتی از جمله تئاتر شهر، این نمایش آمادگی اجرای مجدد را دارد.

عباس غفاری کارگردان نمایش «سگدو» به نویسندگی محمد چرمشیر که پاییز سال ۹۸ در مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت و در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر نیز جوایز گریم، بازیگری زن و مرد و نمایشنامه را از آن خود کرد، درباره احتمال اجرای مجدد این اثر به تئاتر آنلاین گفت: به دلیل شرایط به وجود آمده در آبان و آذر سال ۹۸ و با وجود اینکه اجراهای نمایش «سگدو» با حضور مخاطبان روی صحنه رفت و کار را دوست داشتند، آنگونه که گروه مایل بود شرایط اجرای عمومی پیش نرفت و مایل هستیم با توجه به استقبال مخاطبان اجرای «سگدو» را ادامه بدهیم.

وی یادآور شد: بخشی از روند اجرای مجدد نمایش «سگدو» به گروه اجرایی نمایش بر می‌گردد که گروه تمایل ادامه اجرا را دارد اما بخش دیگر تصمیم‌گیری در این خصوص به مدیران و مسئولان سالن‌های دولتی تئاتر بر می‌گردد.

غفاری با اشاره به اینکه امکان اجرای «سگدو» در سالن‌های خصوصی وجود ندارد، تأکید کرد: برای ما به عنوان یک گروه مستقل تئاتری تأمین هزینه اجرا در سالن‌های خصوصی امکان‌پذیر نیست و از سوی دیگر سالن‌های دولتی هم که برنامه‌ریزی خود را دارند. اگر از سوی مدیران سالن‌های دولتی برای اجرای مجدد «سگدو» موافقت شود، ما آمادگی اجرا را داریم.

وی ادامه داد: استقبالی که در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از نمایش «سگدو» شد ما را مجاب کرد که پرونده اجرای این نمایش را نبندیم.

کارگردان نمایش «سگدو» درباره اینکه آیا برای اجرای مجدد این اثر درخواستی به سالن‌های دولتی تئاتر ارائه داده است یا نه، توضیح داد: اردیبهشت و خرداد سال جاری و زمانی که زمزمه‌های بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر بعد از محدودیت‌های کرونایی چندماهه مطرح شد، درخواست خود را به آقای اسدی مدیریت وقت مجموعه تئاتر شهر ارائه دادیم و اعلام کردیم در صورت موافقت ایشان آمادگی اجرای مجدد این نمایش را داریم. متأسفانه نه جواب مثبت و نه جواب منفی به درخواست ما داده نشد و من هم پیگیری نکردم.

غفاری در پایان سخنان خود بیان کرد: مجموعه تئاتر شهر با تغییر مدیریت مواجه شده و نمی‌دانم آقای ابراهیم گله‌دارزاده نامه درخواست ما را دیده یا نه. البته من هم در این خصوص پیگیری نکردم ولی حاضرم این پیگیری را انجام دهم تا در صورت توافق، نمایش «سگدو» را مجدداً روی صحنه ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×