» آرشیو مطالب » مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی ایجاد می‌شود
2962248
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی ایجاد می‌شود

آبان 30, 1397 0

2962248
ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی، پیگیری تأسیس موزه تئاتر ایران و ارزیابی وضعیت تئاتر کشور از جمله مباحث نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر بود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی با حضور علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، علی منتظری رییس گروه نمایش و ادبیات نمایشی، با همراهی محمود عزیزی، علی نصیریان، ایرج راد و تاجبخش فناییان اعضای گروه و شهاب پازوکی دبیر این گروه در فرهنگستان هنر برگزار شد.

در این جلسه اعضای گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر ضمن مرور فعالیت‌ها و دستاوردهای پیشین این گروه به بحث و گفتگو درباره وضعیت تئاتر کشور پرداخته و نسبت به برنامه­‌های آتی این گروه پیشنهادهایی ارایه دادند.

ارزیابی وضعیت تئاتر کشور به صورت سالانه، ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی، پیگیری تأسیس موزه تئاتر ایران، برگزاری نشست­‌ها، میزگردها و کارگاه‌ه­ای پژوهشی، جایزه سال ادبیات نمایشی و کارگردانی توسط فرهنگستان هنر و برگزاری نشست­‌های مشترک با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری سیاست‌ها و مسائل چالش‌برانگیز تئاتر از جمله مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.

همچنین در این جلسه درباره بررسی و ارزیابی وضعیت موجود تئاتر کشور به منظور سیاست‌گذاری و ارائه راهکارهایی برای بهبود و ساماندهی آن نیز بحث و تبادل نظر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×