مردم سردرگم یافتن هنر و سینما هستند

مسعود کیمیایی با اشاره به این که مردم سردرگم پیدا کردن هنر دلخواه و به تبع آن سینمای دلخواهشان هستند گفت: وقتی سینمای دلخواه مردم وجود نداشته باشد نشریات سینمایی هم معنا پیدا نمی‌کنند و طبیعی است که مشکلات سینما به آنها تسری پیدا می کند.

به گزارش MrArt.ir، مسعود کیمیایی با اشاره به این که مردم سردرگم پیدا کردن هنر دلخواه و به تبع آن سینمای دلخواهشان هستند گفت: وقتی سینمای دلخواه مردم وجود نداشته باشد نشریات سینمایی هم معنا پیدا نمی‌کنند و طبیعی است که مشکلات سینما به آنها تسری پیدا می کند.

به گزارش سه نسل، مسعود کیمیایی در گفتگو با مهر درباره مواد تبلیغاتی در سینما و نشریات سینمایی گفت: خیلی دانسته این کار نیستم اما می‌دانم که فضای رشد برای این مواد تبلیغی در سینما وجود ندارد و در پیچ و خم‌های عقیده‌هایی که کارساز هم نیستند پراکنده گیر می‌کند.

وی افزود: بخشی از کار هم به آدم‌هایی باز می‌گردد که در راس کارهای تبلیغاتی ایستاده‌اند و تفکر غالبشان این است که کار را از بین چرخ دنده‌هایی مختلف رد کنند و وقتی هم رد شد طبیعی است که چیزی از آن باقی نمی‌ماند که تاثیرگذار و مناسب اشاعه برای رسیدن به منظور باشد.

کارگردان “ضیافت” توضیح داد: مردم سردرگم پیدا کردن هنر دلخواه‌شان هستند. سینمای دلخواهشان. وقتی سینمای دلخواه مردم وجود نداشته باشد نشریات سینمایی هم معنا پیدا نمی‌کنند و طبیعی است که مشکلات سینما به آنها تسری پیدا می کند. از طرفی موارد جانبی سینما هم متاثر از این وضع ضعیف شده‌اند و تبلیغاتی برای فیلم‌ها نیست که مردم را تشویق به سینما رفتن کند.

 این کارگردان کهنه‌کار سینمای ایران در پایان تصریح کرد: هنر گرافیک در سینما از بین رفته است. چهار تا عکس را کنار هم می‌گذارند و می‌شود پوستر یک فیلم! برای همین است که اصلا توانایی جذب مخاطب را ندارد. مثلا وقتی آیدین آغداشلو می‌آمد و قبول می‌کرد از یک فیلم پلاکارد بکشد خود آن پلاکارد تبدیل به یک اثر هنری می‌شد چون آدمی که این کار را می‌کرد بلد کار بود و برای همین اثر به وجود آمده تاثیرگذار می‌شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.