» آرشیو مطالب » مخاطبان دوباره به تماشای روایت مامان و جک می‌نشینند
روایت مامان و جک
آرشیو مطالب - برگزیده - سینما و تئاتر بین الملل

مخاطبان دوباره به تماشای روایت مامان و جک می‌نشینند

دی 20, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایشنامه «اتاق» که اقتباسی از رمان محبوب اما داناهیو است از ماه آوریل سال ۲۰۲۳ (فروردین 1402) در برادوی اجرا می‌شود. انتظار می‌رود اجرای این نمایش تا ماه سپتامبر(شهریور سال بعد) ادامه داشته باشد. هنوز گروه بازیگران یا سالن تئاتری که قرار است نمایش موزیکال «اتاق» اجرا شود، معرفی نشده است.

کارگردانی این نمایش برعهده کورا بیست بر اساس نمایشنامه‌ نوشته اما داناهیو و ترانه‌هایی نوشته کورا بیست و کاترین جوزف خواهد بود.

پیش‌تر اقتباس سینمایی از کتاب اما داناهیو، برنده چند جایزه سینمایی شامل اسکار بهترین بازیگر زن نقش نخست برای بری لارسون و جایزه گلدن گلوب و بفتا شده بود.

داستان نمایش به شخصیت «مامان» به عنوان یک دختر نوجوان ربوده شده می‌پردازد که به مدت هفت سال در یک اتاق ساخته‌شده در یک باغ اسیر یک متجاوز شده است. پسر پنج‌ساله او، جک هیچ درکی از دنیای بیرون ندارد و با خوشحالی در داخل اتاق با کمک بازی و تخیل شورانگیزش زندگی می‎‌‌‌‌کند؛ اتاقی که اشیایی مانند فرش، لامپ و تلویزیون تنها دوستان او هستند؛ اما برای مامان زمان فرار و رویارویی با بزرگ‌ترین چالش فرا رسیده است:دنیای بیرون از اتاق.

پیش‌تر نمایش موزیکال «اتاق»در سال ۲۰۱۷ در منطقه استرتفورد در انگلستان روی صحنه رفته بود و در شهر تورنتوی کانادا توسط میرویس پروداکشنز به کارگردانی کارول بیست تابستان ۲۰۲۲ اجرا شده بود.

منبع:ایران تئاتر

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×