» آرشیو مطالب » مایکل مان بازیگران فیلمش را انتخاب کرد
4057219
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

مایکل مان بازیگران فیلمش را انتخاب کرد

بهمن 21, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، مایکل مان بازیگران فیلم جدیدش «فراری» را انتخاب کرد و قرار است آدام درایور در نقش انزو فراری جلوی دوربین این کارگردان برود. پنه‌لوپه کروز و شیلین وودلی دیگر بازیگرانی هستند که برای این فیلم انتخاب شده‌اند.

این فیلم که با بودجه زیاد ساخته می‌شود درباره راننده سابق مسابقات اتومبیلرانی در تابستان ۱۹۵۷ است و مایکل مان کارگردان «مخمصه» را بار دیگر به عرصه سینما باز می‌گرداند.

انزو فراری با از دست دادن پسرش، زندگی با همسرش را در آستانه فروپاشی می‌بیند و در عین حال خطر ورشکستگی کمپانی وی را که با همکاری همسرش ۱۰ سال پیش بنا کرده بود، تهدید می‌کند. از همین رو او تصمیم می‌گیرد دست به کاری مهم بزند و مسابقات هزار مایل دور ایتالیا را برگزار کند.

برای بازی در این فیلم ابتدا هیو جکمن قرارداد بسته بود و اکنون درایور جایگزین وی شده است. پنه‌لوپه کروز هم در نقش همسر فراری جلوی دوربین می‌رود.

مایکل مان این فیلم را برمبنای فیلمنامه‌ای که خودش بر مبنای فیلمنامه اولیه تروی کندی مارتین نوشته کارگردانی می‌کند. برای نوشتن فیلمنامه از کتاب «انزو فراری: یک مرد و ماشین» نوشته بروک ییتس اقتباس شده است. مان از تهیه‌کنندگان این فیلم هم هست.

قرار است فیلمبرداری از بهار در ایتالیا شروع شود.

مان حداقل در۲ دهه اخیر در فکر ساخت این فیلم بود و سال ۱۹۹۷ نوشتن فیلمنامه را با همکاری سیدنی پولاک فقید شروع کرده بود. وی آن زمان دو فیلمنامه را با هم ترکیب کرد که نوشته تروی کندی ماترین و دیوید رایفیلد بودند، اما هنوز قصد تغییر آن را داشت.

برای ساخت فیلم ابتدا در سال ۲۰۱۵ کریستین بیل انتخاب و بعد هیو جکمن جایگزین وی شد. در این میان فیلم دیگری درباره فراری با عنوان «فورد در برابر فراری» به کارگردانی جیمز منگولد ساخته شد که مان تهیه‌کننده اجرایی آن بود.

مایکل مان با انتشار بیانیه‌ای در این باره از حضور آدام درایور در این فیلم ابراز خوشحالی کرد و گفت مایه خوشوقتی است که این گروه بازیگران باید این شخصیت‌های منحصر به فرد را زنده کنند.

کمپانی تولید کننده یعنی اس‌تی‌اکس هم از داستان «فراری» به عنوان یک داستان فوق‌العاده احساسی یاد کرد که فراتر از رابطه یک مرد و ماشینش است و مایکل مان چندین سال قصد تولید آن را داشت و اکنون این رویا دارد محقق می‌شود.

مایکل مان ۷۹ ساله که فیلم تحسین شده «مخصمه» را سال ۱۹۹۵ با بازی رابرت دنیرو و ال پاچینو ساخت آخرین بار سال ۲۰۱۵ با فیلم «کلاه سیاه» پشت دوربین ایستاد. وی یک جایزه اسکار برای «آخرین موهیکان» در سال ۱۹۹۲ در کارنامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×