» آرشیو مطالب » «ماداگاسکار» را با عینک ببینید/ تجربه کار با هنرجویان
2957800
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«ماداگاسکار» را با عینک ببینید/ تجربه کار با هنرجویان

آبان 26, 1397 0

2957800
کارگردان نمایش «ماداگاسکار» با اشاره به مضمون این اثر نمایشی یادآور شد که مخاطبان با عینک‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، نمایش را از منظری متفاوت می‌بینند.

نوید فرح‌مرزی کارگردان نمایش «ماداگاسکار» که به تازگی اجرای عمومی خود را آغاز کرده است به تئاتر آنلاین گفت: این اثر نمایشی از ۲۰ آبان ماه اجرای خود را در عمارت نوفل لوشاتو آغاز کرده است و خوشبختانه با وجود اینکه در این نمایش از حضور چهره‌های جوان که تجربه زیادی در کار حرفه‌ای ندارند، استفاده شده با استقبال خوبی از جانب مخاطبان روبرو بوده‌ایم.

وی ادامه داد: بازیگران «ماداگاسکار» از هنرجویان آموزشگاه همای سعادت هستند و تجربه اجرا در سالن همای سعادت را داشته‌اند اما ترجیح دادم که این نمایش در سالنی در مرکز شهر که مردمی‌تر است به صحنه برود تا این هنرآموزان تجربه مواجهه با تماشاگران حرفه‌ای‌تر تئاتر را هم پیدا کنند.

این طراح گریم تئاتر و سینما درباره شیوه اجرایی نمایش توضیح داد: در این اجرا ما عینک‌هایی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهیم تا از منظر و نگاه ما کار را ببینند. این نمایش پیش از این اجرا شده اما در این اجرا بار ابزورد متن بسیار قوی‌تر شده است.

فرح مرزی در پایان صحبت‌هایش متذکر شد: این اثر نمایشی در یک بازداشگاه لازمان و لامکان اتفاق می‌افتد و بازداشت ۴ فرد را در ۴ موقعیت متفاوت به تصویر می‌کشد. این ۴ نفر دوست هستند و براساس یک موضوع مشترک که یک قتل است در حال بازجویی هستند. این ۴ نفر همگی انگیزه نافرجامی برای قتل دارند.

نریمان حیدری، امیرمحمد قیامی، محمد حسین شهریاری، فرشید حاجیان، ثمر امین‌پور بازیگران این اثر نمایشی هستند که تا ۱۰ آذرماه در تماشاخانه نوفل لوشاتو روی صحنه می‌رود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×