» آرشیو مطالب » ماجرای «گل به خودی» یک شخصیت معروف فوتبالی/ ۵ تیر آغاز اجراست
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

ماجرای «گل به خودی» یک شخصیت معروف فوتبالی/ ۵ تیر آغاز اجراست

خرداد 28, 1401 0

محمد خانحسینی از اجرای نمایش «گل به‌خودی» در عمارت نوفل لوشاتو از ۵ تیر ماه خبر داد.

محمد خانحسینی کارگردان نمایش «گل به خودی» درباره اجرای این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: «گل به خودی» نوشته احسان یزدان پناه است که از اوایل تیر ماه در عمارت نوفل لوشاتو به صحنه می‌رود. این نمایش پرتره یکی از شخصیت‌های شناخته شده تلویزیونی / فوتبالی را به تصویر می‌کشد و در نگارش متن روی نقاط عطف زندگی او دست گذاشته شده که البته قرار نیست در نمایش اشاره مستقیمی به نام شخصیت مدنظرمان داشته باشیم.

وی ادامه داد: «گل به خودی» قرار است از ۵ تیر ماه ساعت ۲۱:۱۵ در عمارت نوفل لوشاتو به صحنه برود. کلیت فضای نمایش واقع‌گرایانه است اما در مقاطعی که شخصیت اصلی دچار وهم و توهم می‌شود از فضای عادی و رئالیستی فاصله می‌گیریم. نمایش یک ماه و نیم تمرین شده و قبل از آن هم ۲۵ روز را برای دورخوانی و شکل‌گیری شخصیت‌ها و فضای اجرا اختصاص دادیم. طراحی صحنه نمایش نیز متفاوت است و در اجرا از ویدئومپینگ بهره گرفته‌ایم.

کارگردان نمایش «چفت» در پاییان صحبت‌هایش بیان کرد: در واقع «گل به خودی» ادای دینی است به افرادی که در حقشان اجحاف شده و نتوانستند آنطور که باید فعالیت کنند. نمایش به شیوه‌ای طراحی شده که هم مخاطب فوتبالی و هم تئاتری از دیدن کار لذت ببرد. فضای کلی کار نیز جدی است اما در لحظه‌هایی شاهد رگه‌هایی از طنز نیز هستیم.

عوامل این اثر نمایشی عبارتند از دستیار کارگردان: نغمه لاجوردی، منشی صحنه: مریم صمدی، مدیر تولید: اصغر صدیقی، طراح صحنه: فرزاد هدایت، امیرحسین خلیل زاده، دستیار طراح صحنه: ترانه دمساز، طراح گرافیک: داریوش خوانین زاده، مدیر تبلیغات: افشین واعظی، روابط عمومی: نوید آغاز، عکاس: پیمان شجره، ساخت تیزر: آنت استودیو (پیمان شجره).

محمد خانحسینی بهمن و اسفند ۱۴۰۰ نمایش «چفت» را با بازی کامران تفتی، سید جواد یحیوی، دُنا تارفی و کیارش حقگو در عمارت نوفل لوشاتو به صحنه برده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×