«ماتریکس» جدید نه آنقدر بد بود نه خیلی خوب

لارنس فیشبرن یکی از شخصیت‌های اصلی مجموعه «ماتریکس» فیلم جدید را نه آنقدر بد و نه چندان خوب خواند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، لارنس فیشبرن که در مجموعه «ماتریکس» از شخصیت‌های اصلی بود اما در «رستاخیرهای ماتریکس» حضور نداشت، گفت: این فیلم نه آنقدر بد بود که فکر می‌کردم باشد و […]

لارنس فیشبرن یکی از شخصیت‌های اصلی مجموعه «ماتریکس» فیلم جدید را نه آنقدر بد و نه چندان خوب خواند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، لارنس فیشبرن که در مجموعه «ماتریکس» از شخصیت‌های اصلی بود اما در «رستاخیرهای ماتریکس» حضور نداشت، گفت: این فیلم نه آنقدر بد بود که فکر می‌کردم باشد و نه آنقدر خوب که امیدوار بودم باشد.

کیانو ریوز و کری آن ماس سال پیش با «رستاخیرهای ماتریکس» بازگشتند که چهارمین فیلم از این مجموعه علمی تخیلی اکشن محسوب می‌شد و ۱۸ سال پس از ۳ فیلم اصلی ساخته شد. این دو بازیگر بار دیگر نقش شخصیت‌های خود به عنوان نئو و ترینیتی را بازی کردند.

لارنس فیشبرن اما از جمله بازیگرانی بود که در قسمت چهارم حضور نداشت زیرا این شخصیت در این فیلم مرده بود و یک هوش مصنوعی با بازی یحیی عبدالمتین دوم رهبری گروه را برعهده داشت.

فیشبرن که شب پیش در اولین اکران فیلم «مدرسه خیر و شر» برای تفلیکس حضور یافته بود در این مراسم درباره «رستاخیزهای ماتریکس» هم صحبت کرد و ضمن تمجید از هم‌بازی‌های سابقش درباره کلیت فیلم نظر داد.

وی گفت: آنقدر که فکر می‌کردم بد نبود، اما آنقدر خوب هم که امیدوار بودم نبود. فکر می‌کنم کری آن و کیانو واقعاً کار خودشان را کردند.

در این فیلم برخی از بازیگران فیلم اصلی مانند جادا پینکت اسمیت و لمبرت ویلسون دوباره در نقش‌های خود جلوی دوربین رفتند، اما فیشبرن و هوگو ویوینگ که نقش شخصیت منفی اصلی یعنی مامور اسمیت را بازی می‌کرد در این فیلم حضور نداشتند. در فیلم جدید جاناتان گروف شخصیت اسمیت را تصویر کرده است.

فیشبرن ۶۱ ساله گرچه در فیلم چهارم «ماتریکس» هم‌بازی کیانو ریوز نبود اما این دو در «جان ویک: فصل ۴» هم‌بازی خواهند بود. فیشبرن اولین بار در فیلم دوم مجموعه «جان ویک» ظاهر شد و در نقش رهبر گروهی از قاتلان نیویورکی بازی کرد.

وی در «مدرسه خیر و شر» نتفلیکس در نقش استاد مدرسه بازی می‌کند. این فیلم فانتزی بر اساس یک رمان کودکانه نوشته سومان چینانی ساخته شده و شارلیز ترون و کری واشینگتن دیگر بازیگران فیلم هستند.

لارنس فیشبرن در فیلم‌های متعددی بازی کرده و جوایز متعددی هم در کارنامه دارد. از اولین نقش آفرینی‌های او سال ۱۹۷۹ در «اینک آخرالزمان» در حالی که ۱۸ سال داشت در کنار مارلون براندو و سال ۱۹۸۲ در کنار چارلز برانسون در فیلم «آرزوی مرگ ۲» است.