تئاتر آنلاین

اخبار تئاتر، عکس تئاتر، فیلم تئاتر و اخبار سینما جهان

«لِنا و اَنیس» برگزیده فصل زمستان تئاتر ملی فرانسه

2
0
2408171
Reading Time: < 1 minuteReading Time: < 1 minute

«لِنا و اَنیس» به کارگردانی علی راضی که در فصل جاری در رپرتوآر تئاتر ملی فرانسه حضور داشت، به عنوان برگزیده فصل زمستان تئاتر ملی فرانسه در استان بورگوین شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، «لِنا و اَنیس» عنوان کار جدید علی راضی است که در فصل جاری در رپرتوار تئاتر ملی فرانسه قرار داشت و مورد استقبال مردم و رسانه ها قرار گرفت. این نمایش که با بازی نوال شریفی و گقانس ریووال روی صحنه رفت توسط روزنامه «ژورنال دو سانتر» در میان اجراهای برگزیده فصل زمستان تئاتر ملی فرانسه در استان بورگوین انتخاب شده است.

پیر کورنت منتقد فرانسوی در مورد «لِنا و اَنیس» به نویسندگی و کارگردانی علی راضی نوشته است:

«در این اجرا همه چیز بر اساس ترکیب های دو تایی شکل گرفته است. اجرا از طریق صرف و نحو میزانسن بین صحنه و پرده ویدیو روایت می شود. لِنا به شکل تاثیرگذاری توسط نوال شریفی بازی شده است. گقانس ریووال هم نقش اَنیس را با لطافت و حضور مستمر در لحظه زنده نمایشی اجرا کرده است. در دورانی که رسانه ها از دسته آدم ها حرف می زنند، تئاتر از شخصیت هایی با فردیت خودشان می گوید … .»

از علی راضی در سه سال گذشته «بازگشت پسر نافرمان» در تئاترهای مربوط به زنجیره تئاتر ملی فرانسه روی صحنه بوده است و سال گذشته ژاک بارباران «بازگشت پسر نافرمان» را جزو کارهای منتخب تئاتر ملی نیس انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *